Bakan Soylu ve Bakan Kasapoğlu, 81 il valisi ve gençlik spor il müdürleri ile toplantı yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 81 il valisi ve il gençlik spor müdürleri ile öğrenci yurtlarıyla ilgili bir toplantı yaptı. Bakan Kasapoğlu, Türkiye'nin dünyanın en büyük ve en kaliteli yurt altyapısına sahip olduğuna dikkat çekerek, “Dünyada öğrenci barınma sisteminin standartlarını biz belirliyoruz. 81 ilimiz, 251 ilçemiz, 775 yurdumuz var” dedi.

Bakan Soylu ve Bakan Kasapoğlu, 81 il valisi ve gençlik spor il müdürleri ile toplantı yaptı
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 19:47
Bakan Soylu ve Bakan Kasapoğlu, 81 il valisi ve gençlik spor il müdürleri ile toplantı yaptı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 81 il valisi ve il gençlik spor müdürleri ile öğrenci yurtlarıyla ilgili bir toplantı yaptı. Bakan Kasapoğlu, Türkiye'nin dünyanın en büyük ve en kaliteli yurt altyapısına sahip olduğuna dikkat çekerek, “Dünyada öğrenci barınma sisteminin standartlarını biz belirliyoruz. 81 ilimiz, 251 ilçemiz, 775 yurdumuz var” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlık bürokratları, 81 ilin valileri ve gençlik ve spor il müdürleri ile öğrenci yurtlarıyla ilgili bir görüşme gerçekleştirdi. İçişleri Bakanlığı Oyun Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Bakan Soylu ve Bakan Kasapoğlu, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Selim Baydaş, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürlüğü katıldı. Müdür Mehmet Aktaş ile Kredi ve Genel Yurtlar Müdürü Recep Ali Er hazır bulundu. Toplantıya 81 ilin valisi ile gençlik ve spor il müdürleri de video konferans yoluyla katıldı.

Bakan Kasapoğlu yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dünyanın en büyük ve en kaliteli yurt altyapısına sahip ülkesi olduğuna dikkat çekerek, "Dünyada öğrenci barınma sisteminin standartlarını biz belirliyoruz. 81 ilimiz, 251 ilçemiz ve 775 yurdumuz var. Yeni yatırımlarla bu sayı artıyor. Bu anlamda yeni dönemi birlikte tartışmak, atılacak adımları birlikte atmak ve artan yurt talebine birlikte kalıcı çözümler üretmek için bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz.

Detaylı bir şekilde, Bakan Soylu ve Bakan Kasapoğlu, 81 il valisi ve gençlik spor il müdürleri ile toplantı yaptı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum