Bakan Pakdemirli : Bu sene 55 helikopterle yangın sezonuna giriyor olacağız

Bakan Pakdemirli : Bu sene 55 helikopterle yangın sezonuna giriyor olacağız, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çatalca ’da bir kafede Silivri ve Çatalca muhtarlarıyla bir araya geldi. Pakdemirli, “Geçen sene 39 helikopterle girmiştik, bu yıl 55 helikopterle inşallah yangın sez.

Bakan Pakdemirli : Bu sene 55 helikopterle yangın sezonuna giriyor olacağız
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 15:10
Bakan Pakdemirli : Bu sene 55 helikopterle yangın sezonuna giriyor olacağız,

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çatalca ’da bir kafede Silivri ve Çatalca muhtarlarıyla bir araya geldi.

Pakdemirli, “Geçen sene 39 helikopterle girmiştik, bu yıl 55 helikopterle inşallah yangın sezonuna giriyor olacağız. 3 olan uçak sayımızı da 20 ’ye çıkarmayı hedefliyoruz. 4 olan insansız hava arabulucu sayımızı da 8 ’e çıkarmayı planlıyoruz. Savunma Sanayi Başkanlığınca da hemen uçak alım süreci devem ediyor. Burada İnşallah 5 amfibik uçak, 15 tanker uçak 55 helikopter bunların da lüzum alım, gerekse kiralama ihale süreçleri şimdi başlamış durumda. İnşallah en yakın zamanda bunlar tamamlanacak. 5 tane uçağın satın alma sürecinin de bu ay içerisinde tamamlanmasını bekliyoruz. uçağın satın alma sürecini bu ay içinde tamamlamayı planlıyoruz. Önemli olan biz satın aldıktan daha sonra kiralamalarla hizmetlerimize devam ediyor olacağız” biçiminde konuştu.
DHA

Bakan Pakdemirli : Bu sene 55 helikopterle yangın sezonuna giriyor olacağız, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum