Bakan Kasapoğlu'nun Akdeniz Oyunları temennisi

Bakan Kasapoğlu'nun Akdeniz Oyunları temennisi, Spor Haberleri.

Bakan Kasapoğlu'nun Akdeniz Oyunları temennisi
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 12:35
Bakan Kasapoğlu'nun Akdeniz Oyunları temennisi, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Cezayir ’in Oran şehrinde 25 Haziran - 5 Temmuz tarihleri aralarında düzenlenecek olan 19. Akdeniz Oyunları öncesinde açıklamalarda bulundu.

Kasapoğlu, Akdeniz Oyunları ’nda Türkiye'yi, 24 branşta, 137 ’si kadın, 185 ’i erkek almak üzere toplam 322 sporcunun temsil edeceğini dile getirerek, milli sporcuların Cezayir ’de elinden gelenin en iyisini yapacaklarına inancının bütün olduğunu vurguladı.

Milli sporcuların motivasyon ve heyecanlarının son derece yüksek olduğunu aktaran Bakan Kasapoğlu, “Akdeniz Oyunları, bir sporcu için manâlı bir seviye. Her sporcu bu tür organizasyonlarda ülkesini temsil etmeyi düş eder, bu hedeflerle kendini yetiştirir. Türk sporunun son yıllarda birbirinden farklı branşlarda yakaladığı başarı grafiğinin Akdeniz Oyunları ’nda da süreceğine inanıyorum. Sporcularımızın, onlara inanan bizleri, antrenörlerini, ailelerini, milletimizi keza alacakları madalyalarla keza de sergileyecekleri davranışlarla gururlandıracaklarına güvenim tamdır. Göğsünde ay-yıldızlı formayı içeren tüm sporcularımıza 19. Akdeniz Oyunları ’nda başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.
25 Haziran - 5 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 19. Akdeniz Oyunları, Cezayir ’in Oran şehrinde, 26 ülkeden 3 bin 400 ’ün üstünde sporcu 24 spor branşında toplam 244 madalya etkinliğinde çaba edecek. Türkiye ’yi oyunlarda, 24 branşta, 137 ’si kadın, 185 ’i erkek, toplam 322 sporcu temsil edecek. Türkiye, ilki 1951 yılında düzenlenen oyunların tamamında yer aldı. Türkiye, bundan önce yapılan 18 oyunda topladığı 341 altın, 243 gümüş, 278 bronz, toplam 862 madalya ile bütün zamanlar madalya sıralamasında altın madalya sayısı bazlı sıralamada üçüncü, toplam madalya sayısı bazlı sıralamada ise dördüncü sırada bulunuyor. Akdeniz Oyunları tarihinde Türkiye, 1971 yılında İzmir, 2013 yılında ise Mersin olmak üzere 2 kez konut sahipliği yaptı.

Bakan Kasapoğlu'nun Akdeniz Oyunları temennisi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Bakan Kasapoğlu'nun Akdeniz Oyunları temennisi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum