Bakan Kasapoğlu: Artık Türkiye bir spor markası

Bakan Kasapoğlu: Artık Türkiye bir spor markası, Spor Haberleri.

Bakan Kasapoğlu: Artık Türkiye bir spor markası
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 22:42
Bakan Kasapoğlu: Artık Türkiye bir spor markası, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Bakan Kasapoğlu, Afyonkarahisar ’da 10 branşta 5 bin üniversite öğrencisinin yarıştığı ÜNİLİG final etabının açılış törenine katıldı. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu ’nda gerçekleştirilen törende Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar milletvekilleri, protokol üyeleri ve çok sayıda genç de yer aldı.

Program, ÜNİLİG'de çaba eden sporcuların üniversitelerinin bayrakları ile yaptığı geçiş töreni ile başladı. Halk Müziği oyunları ve jimnastik gösterilerinin peşinde protokol konuşmaları yapıldı. Vali Çiçek, kısa bir karşılama konuşması yaparak yerini Bakan Kasapoğlu'na bıraktı.Bakan Kasapoğlu, üniversite gençliği için manâlı bir organizasyon olan ÜNİLİG'i Afyonkarahisar'da taçlandırdıklarını açıklama ederek, müsabakalarda ter döken, mücadele eden bütün sporculara başarılar diledi.

Bakan Kasapoğlu, "Afyonkarahisar'a her zamanki sıcaklığı, cömertliği, misafirperverliği için bilhassa teşekkür ediyorum. Böylesine istiklâl mücadelemizin öncü şehirlerinden birinde ülkemizin istikbali adına da güzel bir buluşmaya ev sahipliği yapması bize ayrı bir coşku veriyor" dedi.

'SPORDA ARTIK TÜRKİYE BİR SPOR MARKASI'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde 20 yıldır Türkiye'nin her alandaki gelişme, yeniden yapılanma mücadelesinin çok büyük başarılarla fazla anlamlı noktalara geldiğini ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Artık Türkiye bir spor markası, Türkiye'nin spor markası olduğu gibi illeri de bu anlamda rekabet gücü ve birbirinden özgün tesisleri ile çok ciddi bir altyapıya sahip. Afyonkarahisar, merkeziyle ilçeleriyle köylerine değin her açıdan modern tesislerle donattığımız bir şehrimiz. 'Yetenek Taraması', 'Spora Yön Belirleme Projesi', 'Sporcu Bursu', '10 Bin Pota' ve 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' ve halkımızı ve milletimiz spora daha kolay bir şekilde eriştirebilme namına gerçekleştirdiğimiz projeler" diye konuştu.

Konuşmasının peşinde Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Bakan Kasapoğlu'na Fahri Hemşehrilik Beratı takdim etti. AFJET Afyonspor yönetim kurulu ise Bakan Kasapoğlu'na "Kasapoğlu 03" yazılmış forma armağan etti.

Bakan Kasapoğlu: Artık Türkiye bir spor markası, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum