Bakan değişti kafa değişmedi

Bakan değişti kafa değişmedi, Gündem Haberleri.

Bakan değişti kafa değişmedi
Editör: 15Haber
29 Haziran 2022 - 06:46
Bakan değişti kafa değişmedi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

MUĞLA ’da  3 bin 417 hektarlık yeşil alanın (4 bin 800 futbol sahası)  yanmasıyla birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı kamuoyunda yeniden tartışmaya açıldı. Tarım Orman eski Bakanı Bekir Pakdemirli döneminde binlerce hektar orman alanı yanarken, Pakdemirli ’nin 4 Bakan yardımcısının da ormanla ilgisi ve eğitiminin olmadığı belirlenmişti. İşletme Fakültesi mezunu olan Pakdemirli ’nin yerine yeni Bakan olarak Ziraatçi Vahit Kirişçi getirildi. Kirişçi 4 Bakan yardımcısını da değiştirdi. Fakat yeni gelen 4 Bakan yardımcısının da ormanla ilgisi ve eğitimin olmadığı anlaşıldı.

Tarım ve Ormancılıkla ilgileri yoktu!

Ormancılık konusunda hiçbir yetkinliği bulunmayan eski Bakan yardımcıları 30 bin 275 TL ücret ile kurul üyeliği ile birlikte 44 bin 505 lira aylık alıyorlardı. Yeni yardımcıların maaşları ise 59 bin lirayı aşıyor…

İŞTE GELENLERİN MESLEKLERİ:

Vahit KİRİŞÇİ: AKP eski Adana Milletvekili, Ziraat Fakültesi mezunu. Profesör.

Ebubekir GİZLİGİDER: Avukat- AKP eski milletvekili.

Veysel TİRYAKİ: AKP ’li Altındağ eski belediye başkanı, ulus yönetimi mezunu. Kaymakamlık ve vali yardımcılığı yaptı.

İbrahim YUMAKLI: İşletme bölümü mezunu, TV yöneticiliği ile Anadolu Ajansında idare yaptı.

Nihat PAKDİL: Veteriner. AKP eski Milletvekili Nevzat Pakdil ’in kardeşi

Uzlaştırma SAYLAK: Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü, baytar. Milas Belediyesi ’nde mezbaha sorumlusu ve düğün memurluğu görevinde bulundu. 2019 ’da AKP ’den Muğla Milas Belediye Başkan Adayı oldu.

DEVLET BAHÇELİ ORMAN YAKANA İDAM İSTEDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Grup Toplantısı ’nda yaptığı konuşmada gündemine yeniden idamı taşıdı. Bahçeli, orman yakanlar, terör suçları ve kadına kuvvet ile tecavüz suçlarına ölüm cezası verilmesini istedi.

Bahçeli, “Orman yangını çıkaranların hayatını söndürmek gerekli. İdam cezası geri gelmeli, bayan cinayetleri, tecavüz ve terör suçlarını da kapsamalı, biz buna yardım veririz” ifadelerini kullandı. Bahçeli, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ’nun Türk Ocakları toplantısına ağırlama edilmesini de “Gaflet” olarak niteledi.  Bahçeli ’nin konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle: MHP, peyderpey 2023 ’ün temel taşlarını döşemektedir. Cumhur İttifakı ’nın önü açıktır, zillet ittifakı havlu ataca, balata toplayacak. Tercih 18 Haziran 2023 ’te yapılırsa 356 gün kalmıştır. 2023 ’te Sayın Cumhurbaşkanımız her yerde, her tarafta fazla güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanı seçilecektir.

Bakan değişti kafa değişmedi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Bakan değişti kafa değişmedi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum