Bahçeli: Türkiye yol geçen hanı, sığınmacı kampı değildir

Bahçeli: Türkiye yol geçen hanı, sığınmacı kampı değildir, Gündem Haberleri.

Bahçeli: Türkiye yol geçen hanı, sığınmacı kampı değildir
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 11:23
Bahçeli: Türkiye yol geçen hanı, sığınmacı kampı değildir, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM ’deki grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Bahçeli ’nin konuşmasından satır başları şöyle:

İMAMOĞLU ’NA SERT ELEŞTİRİ

* Aylardır devam eden Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusuna demin kalıcı bir cevap verilebilmiş değildir. Zillet ittifakı partileri birbirine çalım atmayı, minder dışına itmeyi, zorda bırakmayı az kalsın iş edinmişlerdir. CHP ’de hayır yoktur, umut yoktur.

* Kılıçdaroğlu ’nun namzet olma isteği, namzet gösterilme iştahı her seferinde yeni bir aleyhinde duruşla kırılmaktadır

* İBB başkanının bayramda tura çıkıp Trabzon ve Rize ’de  belediye bütçesiyle kuytu katılımlı mitingler düzenlemesi ortamı her yerde kızıştırmış 6+1 formatlı masaya bası kurmuştur.

* Bizim anlayamadığımız can tip husus bu belediye başkanının hangi şehrimizin siyasi sorumluluğunu üstlenmiş olduğudur.

* Otobüse doldurduğu gazetecilerle bu belediye başkanı nereye gidiyor. Hangi siyasi ve dar ilişkilerin peşinden sürükleniyor açıkçası merak içindeyiz. İstanbul ’un şehremini Karadeniz ’de ne aramaktadır.

* İstanbul ’u yüz üstü bırakması hangi ahlaka sığmıştır? Şehrini bırakarak vızır vızır gezmesi hangi akla hizmettir? İBB Başkanı cumhurbaşkanı adayı olma isteğindeyse karşımıza çıkıp cesurca itiraf etsin oysa biz de ona kadar muamele edelim.

“ERDOĞAN YENİDEN VE AÇIK FARKLA SEÇİLECEKTİR”

* Bizim tespitimiz nettir, İstanbul İstanbul olalı böylesi bir zillet ve bozgun ne görmüş ne yaşamıştır. Başlıca vız gelip tırıs gidecek şahıs İmamoğlu ’dur. İradesi de ipoteklidir. İstanbul ziyan edilmiştir. İstanbul kaderi ile baş başa bırakılmıştır. Bu kara kir parti yönetimi ve belediye başkanının alnına kazınmıştır.

* CHP ’de sular durulmaz, kasırga dinmez, fitne bitmez. Çünkü CHP kulislerin, menfaat yarışlarının partisidir. Zillet ittifakı kimi aday çıkarırsa çıkarsın 2023 yılının Haziran ayında sandıktan volkan ağzı gibi fışkıracak, sel olup taşacak irade Cumhur İttifakı ’dır. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan da yeniden ve açık ara farkla seçilecektir.

* Seçimler 2023 yılının haziran ayında yapılacaktır, seçimlerin erkene alınması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Türk milleti verir oyunu sağlam iradeye, bozar alayını inceden inceye. 2023 ’te cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü cumhurun çok büyük başarısıyla süsleyeceğiz.

“SIĞINMACI MESELESİ ÜLKEMİZİN YUMUŞAK KARNI”

* Türkiye ’de yer alan yabancılarla ilgili hissi yönü ağırlıklı, provokasyon dozajı yüksek lekeli malumatlar, gerçek dışı iddialar, çarpıtılmış videolar ve fotoğraflar sosyal medya kanalı ile servis edilmiştir.

* Sığınmacı meselesi ülkemizin yumuşak karnı, istismara açık bir yanı haline gelmiştir. Önü arkası hesaplanmadan atılacak her adım toplumun sinir uçlarını tahrip ve tahriş edecek her şey doğrudan uçuruma gidecektir. Bir tezgah büyüyen ölçüde sahnelenmektedir.

* Muhakkak Türkiye yol geçen hanı ve sığınmacı kampı değildir. Yabancı düşmanlığı ve ırkçılığı teşvik eden boyunduruk altındaki çevrelerin söz, yazı, tanımlama ve tuzaklarına azami derecede kurnaz almak şarttır.

* Nüfus Istatistiklerine Göre özellikler, sosyal doku ve kültürel müktesabat korunmalıdır. Biz gelecek nesillere her anlamda güvenceye kavuşturulmuş bir vatan vazgeçmek konusunda görevliyiz.

“KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR”

* Mülteci sorunu Türkiye ’nin uzun yıllar taşıyabileceği, katlanma edeceği bir sorun olmaktan en ince ayrıntısına kadar çıkmıştır. Ama bu çarpıcı gerçek ülkemizde konuk halde yer alan sığınmacılara cephe başlamak, sosyal ve ekonomik hayattan tecrit etmek anlamına gelmemektedir.

* Suriyeli sığınmacılar bugün misafirimizse yarın komşumuz olacaktır. Komşu komşunun külüne muhtaçtır. Türkiye ’nin göçe karşı alacağı önlemler, milli siyaset planlaması ile realist bir boyut kazanmalıdır.

* Bazıları çıkmış mülteci sayısını 8 milyon, bazıları da 10 milyon olarak bahis ediyor. Bunların hepsi palavradır. Devletin kayıtları ortadadır.

Bahçeli: Türkiye yol geçen hanı, sığınmacı kampı değildir, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum