Bahçeli: Kiralardaki yükselişe sessiz kalamayız

Bahçeli: Kiralardaki yükselişe sessiz kalamayız, Gündem Haberleri.

Bahçeli: Kiralardaki yükselişe sessiz kalamayız
Editör: 15Haber
24 Mayıs 2022 - 11:53
Bahçeli: Kiralardaki yükselişe sessiz kalamayız, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Partisinin TBMM ’deki grup toplantısında ekonomideki kötü gidişata değinen MHP lideri Bahçeli “Türkiye ’yi idareli olarak zora sokan, alım gücünü zayıflatan planın geri planında mihraklar vardır ve dobra dobra meydandadır. FETÖ, bu kumpasın tam ortasında bulunan bir maşadır.” dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM ’deki grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

“KONU EKONOMİK BEKA KONUSUDUR”

Konuşmasına ekonomideki gidişata değinerek başlayan MHP lideri Bahçeli şunları söyledi:

* Milletimizin refahından rahatsızlık duyan Türkiye düşmanları dört bir koldan harekete geçmektedir. Hesaplı geleceğimiz maalesef yaylım ateşine tutulmuştur. Hükümet tedbir üzerine önlem almaktadır. Konu, hesaplı beka konusudur.

* MHP, hükümetimizin alacağı her kararın destekçisidir. Bir elin nesi varsa Cumhur İttifakı ’nın iradesi vardır, şer odaklarının alayını ansızın karşılamaya kudretimiz yetecektir. Türkiye sevdamızdan taviz vermeyeceğiz.

* Özellikle kur ve enflasyonda ekonomik gerçeklerle ters düşen artışların bir süre sonra normalleşeceğine, hazmedebilir ve akılcı seviyelerde istikrar kazanacağına inanıyoruz.

* Vatandaşlarımızın kesesine dokunan, mutfağına dinamit koyan, şikayetlerinin yaygınlaşmasına niçin olan fiyat artışlarının önünü arkasını çözümlemek zorundayız.

* Türkiye ’yi ekonomik olarak zora sokan, alım gücünü zayıflatan planın geri planında mihraklar vardır ve açık açık meydandadır. FETÖ, bu kumpasın bütün ortasında yer alan bir maşadır.

HAKSIZ HUKUKSUZ ARTIŞ

* FETÖ ’cüler, sıcak para çeteleri, usulsüz sermaye grupları bunların yerli uzantıları, küresel tefeciler, hesaplı tetikçiler, emperyalizme gönüllü casusluk yapan kokuşmuşlar Türkiye ’nin ekonomik olarak köşeye sıkışmasına, milletimizin yaşam pahalılığı içine gömülmesi amacıyla etkinlik içindedir.

* Kiralardaki haksız, hukuksuz artışların sorarım sizlere hakiki sebebi nedir? Başlıca gayesi nedir? Vatandaşlarımızı mağdur haline getiren, zincir marketlerde peynirden yumurtaya, etten süte kadar fiyat etiketlerinin kabarmasına yol açan kimler varsa suçludur, sahnelenen benekli oyunun parçasıdır.

* Kiralardaki yükselişe sessiz kalamayız, ev fiyatlarındaki yükselişleri durağan vaziyette seyredemeyiz. Vahim artışları sınırlandırmak, taleplerine dinlemek mecburiyetindeyiz.

* Hileli kazanç peşine düşen fırsatçıların şüphesiz yakasından tutmalıyız, bedelini de ödetmeliyiz. Denetimleri sıklaştırarak utanmazları ayrıca deşifre hem de rezil etmeliyiz. Buna tamam demeyeceğiz, boyun eğmeyeceğiz.

“CHP ’NİN BAŞINDAKİ ZATIN KONUŞMAYA BİLE YÜZÜ YOKTUR”

Türk milleti sahte demokratlara aldanmayacak, aldırmayacaktır. Mazisinde karneyle ekmek verilen hüzün doymuş yılların olduğu CHP ’nin ve başındaki zatın konuşmaya yüzü bile yoktur. Milletimizin ve devletimizin yanına sapasağlam yerimizi alacağız.

Planlanmış kahramanlıklara karnımız toktur. Gaz yağı yokken haşhaş yağı kullanılan yıllar aklımızdan çıkmamıştır. Biz tarihten dersimizi aldık. Sabırla, sebatla, metanetle, dayanışmayla, bir ve beraberce zorlukları aşacağız. Tartışma ve kutuplaşmadan beslenen firavunları Allah ’ın izniyle mahcup edeceğiz. 2023 bununla beraber istikbal hedeflerimizin ileriye taşınmasını sağlayacak tarihi bir eşiktir.

“ABDÜLHAMİT ’İ KİM SEVMİYORSA…”

* 1877 ve 1878 Osmanlı-Rus savaşında Yeşilköy ’e dek gelen güçlerin komutanı şu telgrafı göndermişti: “Bizi durduracak hiçbir güç değil, İstanbul ’a girmek için izninizi bekliyorum” Her gün bir yerinden bere alan Osmanlı İmparatorluğu ’nun idare kademesinde sorumsuz, işbirlikçilik anaforuna kapılmış yöneticiler de vardı ve biliniyordu. Devşirilmiş bir kısım devlet ricali makus çöküşe hizmet etmişlerdi.

* Osmanlı İmparatorluğu ’nda tahta çıkan hiçbir padişah, katiyen ve kat ’a kendi çıkarını devletinin ve milletinin çıkarı üstüne görmemiştir. Oğuz soyundan şüphesiz alçak çıkmamıştır.

* Abdulhamit ’i kimler sevmiyorsa, çare edilmemiş kuyruk acısını hala kimler çekiyorsa onlara uyarı edeceğiz çünkü onlar Batı ’nın içimize yuvalanmış etki ajanlarıdır. 1900 ’lü yılların başında sahnelenen kahpe oyunların günümüzdeki mültezimleridir.

“NATO İLE VAR OLMADIK, NATO ’SUZ DA DEĞIL OLMAYIZ”

NATO Genel Sekreteri Finlandiya ile İsveç ’in üyeliklerinin bir an önce işleme koyulmasını istemiştir. ABD Başkanı Biden bu iki ülkeyle temas halindedir. İsveç ve Finlandiya ’nın NATO üyeliğine başvurusu ve Türkiye ’nin haklı itirazları tüm boyutları ile tartışılmaktadır. İsveç ve Finlandiya ’nın bölücü terör örgütü ile yakın ve dostça irtibatları saklanamaz düzeydedir.

Türkiye ’nin İsveç Finlandiya ’nın NATO üyeliğine isabetli çekinceleri henüz muhatapları göre dikkate alınmamıştır. Laf kalabalığı var, sonuç yoktur.

İsveç PKK ’nın önde gelen tabanca tedarikçileri arasındadır. PKK ’lı teröristler İsveç menşeili silahları Türkiye ’ye doğrultmuşlardır. Hala sokaklarında teröristleri gezdiren bu devletlere nasıl anlama göstereceğiz? İsveç bölücü terörün Kuzey Avrupa ’daki kumanda odasıdır. İkinci Gaz Lambası Dağı, İsveç ’tedir. Uzaktan bakılınca eline vurup ekmeğinin alınacağı bir ülke olduğumuzu mu zannetmektedirler?

Türkiye cilalı demeden, rızası alınmadan bu iki ülkenin NATO üyesi olması imkansızdır. NATO üyelikleri terörizme evet demektir. Türkiye seçeneksiz değildir. NATO ’dan terketmek bile hgündeme gelmelidir. NATO ile var olmadık. NATO ’suz da yok olmayız.

“TÜRK DÜNYASININ YENİ BİR GÜVENLİK TEŞKİLATI KURMASI EN DOĞRUSUDUR”

* Türkiye ’nin itirazları ciddiye alınmıyorsa NATO ’daki varlığı da ciddiye alınmıyor ve saygı görmüyor demektir. Alsınlar İsveç ’i, alsınlar Finlandiya ’yı yokuş tepe kullansınlar, Rusya ’ya
karşısında yeni bir siper açsınlar.

* İhtiyaç hasıl olursa, gelişmeler başka bir seçenek bırakmazsa, Türkiye ’nin, Türk dünyasının ve 57 İslam ülkesinin da içine katılacağı yeni bir emniyet teşkilatının kurulması mümkündür, olur ya de en doğrusu budur.

* Örneğin, “Asya ve Ortadoğu Emniyet Örgütü” ismiyle kurulacak emniyet teşkilatı aynı zamanda NATO ’nun dünya genelinde dengelenmesini de sağlayacaktır.

* Kim nereye içten genişliyorsa genişlesin, NATO kimi üye yapıyorsa yapsın, buna karşılık Türk ve İslam ruhunun ayağa kalkıp genişlemesi küresel dengeleri kökten değiştirecek, yöresel hesapları muhataplarının kursağında bırakacaktır.

“KILIÇDAROĞLU TÜRK MİLLETİ SENİ CUMHURBAŞKANI YAPMAZ”

* Kılıçdaroğlu ’nun Maltepe Mitingi, HDP ’nin, PKK ’nın, FETÖ ’nün, Pontus özlemi çeken çürümüşlerin mitingidir.

* Atatürk Havaalanı ’nı kast ederek, “bu işte bir damla mürekkebi olan
herkes vatan hainidir” diyen Kılıçdaroğlu başlıca damgalı hainleri, asıl gedikli işbirlikçileri görmek ve kavramak istiyorsa derhal çevresine ve ittifak içinde olduğu canice ve suç örgütlerine bakmalıdır.

* Ülke elden gidiyormuş, Kılıçdaroğlu ’nun iddiası budur. Ülkenin bir yere gittiği falan yoktur, dışarı giden, gidecek olan ve yeniden da dönmesi düş olan zillet ittifakının ta kendisidir.

* Cumhurbaşkanı adaylığına adamakıllı ısınan, ittifak ortaklarına çalım atan Kılıçdaroğlu, “çok iyi olmasak da çok iyi bir göreve talibiz” diyecek kadar zihinsel olarak ve zihni melekelerini yitirmiştir.

* Sayın Kılıçdaroğlu, Dersim sayfasını tekrar açıp yeni bir isyan teşebbüsünü aklından geçiriyorken, Türk milleti seni Cumhurbaşkanı yapmaz, yapamaz, yapmayacaktır.

* Gereksizce çırpınma, layık olmayan, ehil olmayan, milli olmayan, yeterli olmayan, diğer taraftan yüreğinde kin ve nefreti barındıran şahsına cumhurun başkanlığı reva ve müstahak görülemez. Kılıçdaroğlu ’nun yolu yol değildir.

* Birlikte yürüdüğü çıkar ortakları kendisi gibi içten değildir. Türk milleti 2023 yılının Haziran ayında seçimini yapacak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir kere daha ve açık ara farkla seçilecektir.

* Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı da tarihi bir zafere imza atacaktır. O vakit geldiğinde zillet ittifakı sadece balata toplayacak, Kılıçdaroğlu ile dairesel masada oturan marjinalleşmiş parti başkanları saklanacak yer arayacaklardır.

Bahçeli: Kiralardaki yükselişe sessiz kalamayız, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Bahçeli: Kiralardaki yükselişe sessiz kalamayız haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum