Bahçeli'den İnce'ye telefon! 'Görüşelim' mesajı

Bahçeli'den İnce'ye telefon! 'Görüşelim' mesajı, Gündem Haberleri.

Bahçeli'den İnce'ye telefon! 'Görüşelim' mesajı
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 22:42
Bahçeli'den İnce'ye telefon! 'Görüşelim' mesajı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Bizim TV ’de soruları yanıtladı. İnce, “Bahçeli telefonla aradı, ‘en kısa sürede görüşelim ’ dedi” sözleri hakkında açıklamalarda bulundu.

“ŞAŞKINLIKLA İZLİYORUM”

Yapılan haberleri, “24 saattir şaşkınlıkla izliyorum. Medyanın durumu içler acısı. Acıyorum bu medyaya. ‘Sayın Bahçeli telefon açtı, bir an önce görüşelim ’ diye manşetler attılar. Bunda ahlak değil, düşünce yok, bilim değil, izan yok” diye yorumlayan İnce, “Ben size doğrusunu anlatayım” dedi ve şöyle konuştu:

“YALNIZCA BAHÇELİ ’YE DEĞİL BÜTÜN GENEL BAŞKANLARA MEKTUP YAZDIM”

* “Bayramdan önce az önce YSK, kaç siyasi partinin seçime gireceğini açıklamamıştı. Ben de 19 siyasi partinin genel başkanına mektup yazdım. Sorunlara 100 maddelik çözüm paketi hazırladık. Bunu bütün siyasi parti genel başkanlarına mektup yazıp, ‘Bunu size arzetmek istiyorum ’ dedim.

* Sadece Sayın Bahçeli ’ye değil hepsine yazdım. Sayın Erbakan geri dönüş yaptı, gittim, kendisiyle görüşme yaptım. Sayın DSP Genel Başkanı Önder Aksakal dönüş yaptı gittim dosyamızı sundum. Önümüzdeki hafta Sayın Davutoğlu ile görüşeceğim, o da dönüş yaptı. Ona da dosyamızı sunacağım.”

“BUYURUN GELİN” DERLERSE GİDECEĞİM

* “Bayramdan önce Sayın Bahçeli telefonla aradı. Dedi ki, ‘Mektubunuzu aldım, bayramdan sonra görüşelim. Bayramınızı kutlarım ’ dedi. Teşekkür etti, terbiye gösterdi Sayın Bahçeli. Ben bu mektubu Sayın Erdoğan ’a da gönderdim, Sayın Kılıçdaroğlu ’na da gönderdim, Sayın Bahçeli ’ye de gönderdim, HDP ’ye de gönderdim.

* Kim geri dönüş yaparsa, ‘Buyurun gelin kapımız size açık ’ derse gideceğim. Sayın Cumhurbaşkanı, ‘Seni kulak vermek istiyorum ’ derse gideceğim. Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Akşener derse de gideceğim… Ben ülkenin sorunlarına çözüm üretmek istiyorum.”

“CUMHUR İTTİFAKI ’NA MI GEÇECEKSİN” SÖZLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ 

* “Sayın Bahçeli diğer siyasi parti genel başkanlarından daha fazla bir edep gösterdi. Buna teşekkür etmek gerekirken, ‘Bahçeli seni niye aradı, ne yapıyorsun, Cumhur İttifakı ’na mı geçeceksin ’ diyorlar. Hay Allah belanızı versin. Diğer bir şey demiyorum.”

BAHÇELİ ’NİN NELER SÖYLEDİĞİNİ ANLATTI

Bahçeli ile görüşmesinin detaylarına değinen İnce, bilhassa tarımla ilgili sorunları anlattığını aktararak, MHP liderinin ‘Ben de bir çiftçi çocuğum ’ dediğini, ‘Bu konu üstüne kafa yormanıza teşekkür ederim. Bayramdan sonradan görüşelim. Bu konuyu dinlemek isterim” diye cevap verdiğini söyledi. İnce, “Demin randevu konusunda dönüş yapmadı” diye ekledi.

“İYİ PARTİ ’DEN BUGÜN ARADILAR”

Muharrem İnce, İYİ Parti ’den geri dönüş yapıldığını açıklayarak, “Bugün İYİ Parti ’den aramışlar özel kalem. Belirli bir tarih verilmedi. Varsayım ediyorum hepsi geri dönüş yapacaktır. Biz siyaset yapmıyoruz burada, çözüm önerisi üretiyoruz” dedi.

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞECEK Mİ?

“Kemal Kılıçdaroğlu ile mülâkat gündemde var mı?” sorusuna İnce, “Buyurun gelin derlerse giderim” biçiminde cevap verdi.

Bahçeli'den İnce'ye telefon! 'Görüşelim' mesajı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum