Bahane sunan taksici cezadan kurtulamadı

Bahane sunan taksici cezadan kurtulamadı, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne yan Sivil Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri ticari taksilere yönelik Şişli Büyükdere Caddesi'nde teftiş yaptı.

Bahane sunan taksici cezadan kurtulamadı
Editör: 15Haber
15 Kasım 2021 - 16:48
Bahane sunan taksici cezadan kurtulamadı,

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne yan Sivil Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri ticari taksilere yönelik Şişli Büyükdere Caddesi'nde teftiş yaptı. Denetimde durdurulan araçların ruhsatı, belediye izin belgeleri ve sürücülerin ehliyetleri denetim edildi.

Yapılan denetimler dahilinde 10 sürücüye emniyet kemeri takmamaktan bin 440 TL, bir sürücüye kapalı alanda sigara içmekten 144 TL ve bir diğer sürücüye ise belediyeye yan ruhsatı bulunmadığı gerekçesiyle bin 339 TL para cezası kesilirken vasıta da bağlanarak trafikten men edildi. Yapılan denetimler dahilinde 12 taksi sürücüsüne toplamda 2 bin 923 TL para cezası kesildi.

“Sırtım ağrıyor dedi cezayı yedi”

Sırtının ağrıdığını söyleyerek güvenlik kemerini takmadığını ve ısrarla cinayet yemediğini söyleyen şoför, ”Abi vallahi o şey takılıydı. Sırtım ağrıyordu o yüzden arkadan takılı. Geçen sefer de kemerden suç oluşturan kestiler zaten” dedi. Araçtan inerken el frenini çekmeyi unutan sürücüyü basın mensupları uyardı.

Ceza kesilince polis ekiplerine isyan eden bir diğer sürücü Muzaffer Kartel ise ”Büyük sıkıntı var. Zaten trafikten bir şey yapamıyoruz. Görüyorsunuz, gereksiz yere maalesef suç oluşturan yedim" diye konuştu.

Belediye ruhsatı olmadığı gerekçesiyle arabulucu bağlanan 66 yaşındaki Remzi Göksoy ise ”25 yıldır taksicilik yapıyorum. Niçin ceza yediğimi de size anlatayım. Onu da bilmiyorum yine de. 65 yaş üstü çalışamaz diye bir yasa çıktı. Yaş sınırı 69'a çıktı dediler ben de ast olduğum belediyeye gidip evraklarımı teslim ettim. Başvuru ettim lakin şu lahza bize yazı gelmedi dediler. Hudut 65 yaş ben 66 yaşındayım bir yaşla suç oluşturan yedim. Evrak eksiğinden ceza yedim. Aracımı da bağladılar" ifadelerini kullandı.

Murat Horoz - Gülşah Kahveci
 

Bahane sunan taksici cezadan kurtulamadı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum