Bağcılar 'da 27 tehlikeli köpek kayıt altına alındı

Bağcılar ’da 27 tehlikeli köpek kayıt altına alındı, Tarım ve Orman Bakanlığı göre, Amerikan Pitbull Terrier, Dogo Argentino, Fila Brasilerio, Japanese Tosa, American Staffordshire Terrier ve American Bully ırkı köpekler tehlike talep eden hayvanlar listesine dahil edildiği açık.

Bağcılar 'da 27 tehlikeli köpek kayıt altına alındı
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 17:49
Bağcılar ’da 27 tehlikeli köpek kayıt altına alındı,

Tarım ve Orman Bakanlığı göre, Amerikan Pitbull Terrier, Dogo Argentino, Fila Brasilerio, Japanese Tosa, American Staffordshire Terrier ve American Bully ırkı köpekler tehlike talep eden hayvanlar listesine dahil edildiği açıklanmıştı. Bağcılar Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü de 3 Ocak'ta yaptığı açıklamada; yasaklı türler olarak nitelen köpeklerin kısırlaştırılması ve mikroçip uygulaması için son günün 14 Ocak olduğunu hatırlatarak ilçedeki hayvan sahiplerini uyarmıştı.

Sisteme kayıt yaptırmayanlara suç oluşturan

Bu ırkların kısırlaştırılması, aşılarının yapılması, mikroçip ve denetleme işlemlerinin tamamlanmasının peşinde il veya ilçe tarım ve orman müdürlüklerince tescil altına darılma süresi bugün sona erdi. Bağcılar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde şu ana kadar 27 yasaklı halk müziği kayıt altına alındı. Sisteme kayıt işlemi yaptırmayan köpek sahiplerine 14 bin 982 lira, laf konusu hayvanları hiçbir işlem yapmadan sokağa terk eden sahiplerine ise 30 bin lira idari para cezası uygulanacak.

Bağcılar ’da 27 tehlikeli köpek kayıt altına alındı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum