Bafra'ya 11 bin metrekarelik sokak hayvanları bakım merkezi , SAMSUN haberleri

Son Dakika SAMSUN haberleri: Samsun’un Bafra ilçesinde 3 bin metrekare olan “Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi” 11 bin metrekareye çıkarılacak.

Bafra'ya 11 bin metrekarelik sokak hayvanları bakım merkezi
, SAMSUN haberleri
Editör: Derya Demir
25 Ocak 2023 - 17:07
Bafra’ya 11 bin metrekarelik sokak hayvanları bakım merkezi , SAMSUN haberleri, SAMSUN İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Samsun’un Bafra ilçesinde 3 bin metrekare olan “Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi” 11 bin metrekareye çıkarılacak.
Bafra Belediyesi tarafından “Hayvan Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı Projesi” hazırlandı. Proje çerçevesinde, yasa gereği tedavileri ve aşılama işlemleri tamamlanmış hayvanlar, sokaklar yerine doğal alanlara kavuşacaklar. Proje ile sadece köpek ve kediler değil; terk edilmiş tüm hayvanların bakımı ve tedavi işlemleri yapılacak.
Sorumluluk sınırları içerisinde tüm canlıların yaşam haklarına saygı duyduklarını ve bugüne kadar tüm uygulamalarında bu hassasiyeti gösterdiklerini belirten Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “İlçemizde halihazırda yaklaşık 3 bin küpeli sokak hayvanı; trafik akışında aksamalara, vatandaşlarımıza havlama, korkutma, saldırma gibi bir takım olumsuzluklara neden oluyor. Olması da yadsınamaz bir gerçek. Bizler bu noktada tüm hassasiyetleri huzurlu kılacak çözümler üretmeliyiz. Mevcut rehabilitasyon merkezinde planlanan tadilat ile kapasite artırılacak olsa da sürekli artan talepleri karşılayacak yeterlilikte değil. Hayvan Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı Projemiz bu alanda örnek gösterilen bir proje olacak” dedi.
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından da desteklenen söz konusu projede alanın kullanılabilmesi için gerekli kurum görüşleri olumlu olarak alındı. Proje İl Hayvanları Koruma Kurulu’ndan geçirilerek Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü XI. Bölge Müdürlüğü’ne gönderilecek.
Bafra’ya 11 bin metrekarelik sokak hayvanları bakım merkezi
Bafra’ya 11 bin metrekarelik sokak hayvanları bakım merkezi
Bafra’ya 11 bin metrekarelik sokak hayvanları bakım merkezi
Bafra’ya 11 bin metrekarelik sokak hayvanları bakım merkezi
Bafra’ya 11 bin metrekarelik sokak hayvanları bakım merkezi

Detaylı bir şekilde, Bafra’ya 11 bin metrekarelik sokak hayvanları bakım merkezi , SAMSUN haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. SAMSUN ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum