Babası bakanlık önünde oturma eylemi yapacak

Babası bakanlık önünde oturma eylemi yapacak, Gündem Haberleri.

Babası bakanlık önünde oturma eylemi yapacak
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 17:55
Babası bakanlık önünde oturma eylemi yapacak, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Muğla ’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin ’i boğduktan sonradan varile koyup yakan Cemal Metin Avcı, yargılandığı davada, ‘canavarca hisle, ızdırap çektirerek ve kasten öldürme ’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Ama, cinayetin haksız tahrik aşağıda işlendiği gerekçesiyle ceza, 23 yıla indirildi.

“TEK İSTEĞİM HAK”

Barbarca işlenen cinayette mahkemenin haksız kışkırtma indirimi uygulaması tepkilere yol açarken Pınar Gültekin ’in babası Sıddık Gültekin, SÖZCÜ ’ye konuştu.

Gültekin, kararın kendilerini kahrettiğini belirterek Yargi Bakanlığı önünde oturma eylemine başlamayı düşündüğünü söyledi.

Tarih için kesin karar vermediğini belirten Gültekin, “Niyetim birazcık bekledikten sonradan bu eylemi yapmak. Benim tek istediğim hak. Adaletin peşinde koşmuş olmasaydım Bitlis ’cilt Muğla ’ya 13 celse her tarafında gitmezdim. 13 celsedir benim tek isteğim adaletin yerini bulması. Biz muz cumhuriyetinde yaşamıyoruz Türkiye Cumhuriyeti ’nde yaşıyoruz. Kanun var, yasa var. Hak da vatandaşına sahip çıkacak. Zenginin, paranın yanında olmayacak” dedi.

“KARARIN GERİ DÖNECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM, UMUYORUM”

Böyle bir kararın dünyada eşi güya olmadığını söyleyen Gültekin, “Mücadelemiz devam edecek. Kararın geri döneceğini düşünüyorum, umuyorum. Türkiye ’de hala vicdanlı hukukçularımız var” diye konuştu.

Kızı Pınar Gültekin ’i öldüren Cemal Metin Avcı ’nın ailesindeki öteki kişilerin beraat etmesine de tepkisini gösteren Sıddık Gültekin, “Enerjik olduklarını, zengin bir aile olduklarını söylüyorlardı. Hatta Muğla ’da tanımadığım bir birey bana gelerek Avcı ’nın annesinin, ‘Paramla iki oğlumu da alacağım demişti. Sahiden de aldı. Adalet, parası olanın, güçlünün yanında olmamalı” dedi.

Babası bakanlık önünde oturma eylemi yapacak, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Babası bakanlık önünde oturma eylemi yapacak haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum