Aziz Sancar AR-GE Merkezi'nden 1 yılda 4 proje

2019 yılında Bayraklı Belediyesi tarafından kurulan ve 2021 yılında Aziz Sancar adını alan Ar-Ge merkezi, geçtiğimiz yıl 4 projeyi hayata geçirdi.

Aziz Sancar AR-GE Merkezi'nden 1 yılda 4 proje
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 10:15
Aziz Sancar AR-GE Merkezi’nden 1 yılda 4 proje, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: 2019 yılında Bayraklı Belediyesi tarafından kurulan ve 2021 yılında Aziz Sancar adını alan Ar-Ge merkezi, geçtiğimiz yıl 4 projeyi hayata geçirdi.
Çok sayıda Avrupa Birliği (AB) hibe programı için çalışmalarını sürdüren Aziz Sancar Ar-Ge Merkezi, Bayraklı'nın adını ulusal ve uluslararası medyada ön plana çıkararak ileriye dönük projeler üretmeyi hedefliyor. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Amacımız Bayraklı'nın geleceğini daha akılcı ve bilimsel çalışmalarla inşa etmek. Daha modern ve yaşanabilir bir Bayraklı için çalışıyoruz” dedi.

Hedef: Çocuklar ve gençler
Dünya Çocuk ve Gençlik Şehri Bayraklı vizyonu doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Bayraklı Belediyesi, Aziz Sancar Ar-Ge Merkezi ile çocuklara ve gençlere yönelik Avrupa projelerine devam ediyor. 2019 yılında kurulan ve 2021 yılında Aziz Sancar adını alan, çoğu değerlendirme aşamasında olan 38 başarılı projeden 4'ü hayata geçirildi. Bu çerçevede “Oyun Yeniden Başlasın, Oyun Alanlarına Güvenli Yollar, Çocukların Katılımıyla Dijital Ortamın Değerlendirilmesi ve Yerel Gençlik Politikalarının Güçlendirilmesi” projeleri tamamlanmıştır. Bu projeler, deprem bölgesinden gelen çocuklar başta olmak üzere gençlerin yerel siyasete katılımını artırmayı amaçlıyordu. Ayrıca internet üzerinden tiyatro eğitimi verilerek talep eden ailelere psikolojik destek sağlanmıştır. Proje, kalite, sürdürülebilirlik, dış ilişkiler, şehir envanteri ve idari birimlerle hizmet veren merkez, sivil toplum kurum ve kuruluşlarıyla da ortak projeler yürütüyor.

Daha modern bir bayrak
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “İnovasyona ve teknolojiye bakış açımızdan dolayı 2019 yılında Ar-Ge merkezimizi kurduk ve adını Aziz Sancar koyduk. Bölgesel, ulusal ve uluslararası hibe programları için projeler yazıyor, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapıyoruz. Bilimin ışığında daha akılcı çalışmalarla gelişen daha modern bir Bayraklı hayal ediyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. Gençleri, çocukları ve değerlerimizi projelerimize entegre ederek, Bayraklı'nın geleceğini hep birlikte yaratacağız.
Aziz Sancar AR-GE Merkezi’nden 1 yılda 4 proje
Aziz Sancar AR-GE Merkezi’nden 1 yılda 4 proje
Aziz Sancar AR-GE Merkezi’nden 1 yılda 4 proje
Aziz Sancar AR-GE Merkezi’nden 1 yılda 4 proje

Detaylı bir şekilde, Aziz Sancar AR-GE Merkezi’nden 1 yılda 4 proje başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum