evde masajmasaj istanbul

Azerbaycan Havayolları, Ermenistan hava sahasını kullanmaya başladı

Azerbaycan Havayolları (AZAL) göre yapılan açıklamada, Bakü-Nahçıvan iç hat uçuşunu gerçekleştiren uçakların bugünden itibaren Ermenistan hava sahasını kullanmaya başladığı duyuruldu. Bu adımın, Azerbaycan'ın bölgedeki ulaşım iletişimini açmaya yönelik kararlılığı.

Azerbaycan Havayolları, Ermenistan hava sahasını kullanmaya başladı
Editör: 15Haber
06 Ekim 2021 - 11:17

Azerbaycan Havayolları (AZAL) göre yapılan açıklamada, Bakü-Nahçıvan iç hat uçuşunu gerçekleştiren uçakların bugünden itibaren Ermenistan hava sahasını kullanmaya başladığı duyuruldu.

Bu adımın, Azerbaycan'ın bölgedeki ulaşım iletişimini açmaya yönelik kararlılığını gösterdiği, bütün sınır devletlerinin çıkarlarını karşıladığı belirtildi. Açıklamada, "Bakü-Nahçıvan uçuşunun rotasının değiştirilmesi, uçuş süresini ve yakıt tüketimini azaltacaktır. Böylece AZAL, bu uçuş sırasında Ermenistan ve İran'dan geçen koridorlar da dahil edinmek üzere mevcut tüm hava koridorlarını kullanabilir" ifadeleri kullanıldı.
öte taraftan, Bakü-Nahçıvan uçuşu daha önce İran üzerinden yapılıyordu.

Kamil Nadirli
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum