evde masajmasaj istanbul

Ayrılığı kabullenemedi, kız arkadaşının evine bomba attı: Amacım öldürmek değildi

Bağcılar'da ayrılığı kabul etmeyerek eski sevgilinin ailesiyle yaşadığı eve bomba atan sanık Tolga Zararsız hakkında karar açıklandı.

Ayrılığı kabullenemedi, kız arkadaşının evine bomba attı: Amacım öldürmek değildi
Editör: 15Haber
08 Ekim 2021 - 03:18

Bağcılar'da ayrılığı kabul etmeyerek eski sevgilinin ailesiyle yaşadığı eve bomba atan sanık Tolga Zararsız hakkında karar açıklandı. Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi ’nden görülen karar duruşmasında tutsak davalı Tolga Zararsız ile müşteki Dilek K. ve Erdoğan K. hazırlanmış bulundu.

''DİLEK ARKADAŞLARIMLA GÖRÜŞMÜŞ BU DURUM BENİ ÇILDIRTTI''

Duruşmada savunması sorulan sanık Tolga Zararsız Istek K. ile 2019 yılında arkadaşlığının başladığını söyleyerek, “İlk başlarda çok iyiydik, niyetim ciddiydi. Sonra Istek 2020'nin Ekim ayında ilişkimizi bitirdi. Bu durumu ilk başlarda kabullenemedim içten, bana çok baskı geldi. daha sonra Istek benim arkadaşlarımla görüşmeye başlamış. Bu durum beni çıldırttı. Yakın arkadaşlarımla görüşmemesi için Istek'in babasıyla görüştüm. Babası bana 'bu duruma engel olacağım' dedi fakat olmadı. Benim hakkımda uzaklaştırma kararı aldılar. Ben de bu karara ara sıra uydum ara sıra uymadım” dedi.

''DİLEK'İ HÂLÂ SEVİYORUM, AMACIM ÖLDÜRMEK DEĞİLDİ''

Istek K. ’nın karşı binasında oturan biriyle arkadaş olduğunu söyleyen davalı Zararsız, “Arkadaş olduğum birey Dilek dışarı çıktığında bana haber veriyordu. Dilek benim yakın arkadaşlarımla görüştüğünden namusum gitmiş gibi hissediyordum. Olayda kullandığım patlayıcılar yılbaşında havai fişek olarak kullanılan malzemelerdir. Ben bunlardan alıp daha korkunç ışık halkası nasıl getiririm diye düşündüm. Birini patlayacak diğerini patlamayacak şekilde ayarladım. Dilek dışarı çıkınca tanıdık olmayan uyruklu olan arkadaşım bana haber verdi. Bir buçuk saat bekledim fakat Dilek gelmedi. Evlerinin ışıkları sönüktü. Ürkütmek amacıyla arkadaki bahçe duvarının üzerine hazırladığım patlayıcıları koydum ve ateşledim. 6-7 metre kadar uzaklaşıp korunaklı bir yere girdim. Patlayıcı patladı, daha sonra yoklama ettim ve evin ışıkları yandı. Pişmanım. Öldürmeye teşebbüs etmiş olsaydım bombayı arka tarafa yok onların yatak odalarının camlarının önüne koyardım. Amacım onları korkutup Dilek'in benimle iletişime geçmesini sağlamaktı. Dilek'i hala seviyorum. Ben onları öldürecek bir insan değilim" şeklinde konuştu.

Screenshot_1

Davalı savunmasının arkasından mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, davalı Zararsız ’ın Istek K. ’nın eski erkek arkadaşı olduğunu söyleyerek “Istek ’in sanıktan ayrıldığı, sanığın bu durumu kabullenmediği, suç tarihinde, sanığın yanında getirdiği patlayıcı maddeleri müştekilerin evine attığı, maddelerden birinin patladığı, 1 adet patlamamış bombanın, bomba imha ekibi tarafından sonra bulunduğu” ifadelerini kullandı.

EVİNDE BOMBA YAPIM MALZEMELERİ ELE GEÇİRİLDİ

Mütalaada sanığın evinde yapılan aramalarda durum yerindeki patlayıcılara aynı bomba yapım yapımı malzemelerinin ele geçirildiği ve alınan raporlara kadar söz konusu bombaların canlılar üzerinde öldürücü etkisinin olduğu belirtildi.

Mütalaada sanığın 48 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi
Sanığın bomba attığı sırada evde Istek K. ’nın anne ve babası Erdoğan K. ile Nursel K. ’nın bulunduğu, Dilek K. ’nın ise bulunmadığı da mütalaada açıklandı. Tolga Zararsız ’ın Erdoğan K. ve Nursel K. evdeyken onları öldürmeye kullanışlı bomba atarak ‘öldürmeye girişim ’ suçunu işlediği aktarıldı. Mütalaada sanığın ‘güvenli olmayan maddelerin izinsiz olarak bulundurulması ’ suçundan 4 yıldan 8 yıla değin, 2 kişiye karşı ‘bombalama suretiyle bile bile öldürmeye girişim ’ suçundan ise 2 ’şer kez 13 yıldan 20 yıla değin hapisle cezalandırılması talep edildi.
Sanık hakkında Istek K. ’ya yönelik her ne kadar öldürmeye girişim suçundan kamu davası çözülmüş ise de sanığın eylemi gerçekleştirdiği sırada evde bulunmadığı gerekçesiyle Istek K. ’ya karşısında ‘işlenemez ’ suç niteliğinde bulunduğundan beraatına karar verilmesi mütalaada istendi.

''BAZI ŞEYLERİ ZORLAMAMAK GEREKİYORMUŞ BUNU ANLADIM''

Mütalaanın ardından son sözü sorulan davalı Zararsız, "Yaptığım şey içten değil. Katılanlardan özür dilerim. Düşüncesiz bir hareketti. Seni seven bir insanın peşinden koşmak gerekiyormuş sevmeyenin değil. Bir Takım şeyleri zorlamamak gerekiyormuş bunu anladım" dedi.
Sanığın son sözünün ardındaki kararını ifade eden duruşma heyeti Tolga Zararsız ’ın ‘kaliteli şekilde mala hasar verme ’ suçundan 3 yıl 4 ay hapis, ‘güvenli olmayan maddeleri izinsiz bulundurma ’ suçundan 5 sene hapis ve 20 bin TL adli para cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Screenshot_2

İDDİANAMEDEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı kadar hazırlanan iddianamede, 19 Aralık 2020 tarihinde Bağcılar'da meydana gelen bombalama olayı anlatıldı. Müşteki Dilek K.'nın alınan ifadesinde şüpheli Tolga Zararsız ile eski sevgili olduklarına ayrılığı kabullenemediğine ve kesintisiz korkutma edildiğine yer verildi. Aynı şekilde dosyada müşteki olan Dilek K.'nın annesi Nursel K. ile babası Erdoğan K. da benzer beyanlarda bulunmuştu. Çalışmalar neticesinde müştekinin evinde bir adet fişek, camın önüne düşmüş bantlı sarılı patlayıcı düzenek ele geçirildiği anlatılmıştı. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri, birbirlerine bantlarlar yapıştırılarak oluşturulmuş el işi bomba yapımında kullandığı değerlendirilen basınçlı gaz tüpleri, ses tabancası fişekleri, koli ve elektrik bantları, sıcak silikon çubukları ve alüminyum folyonun bulunduğunu belirtmişti. aynı zamanda iki bombanın bulunduğu birisinin patlamadığına yer verilmişti. Şüphelinin ise kendine isnat edilen suçlamaları kabul etmediği belirtilmişti. Savcılık güvenilmez Tolga Zararsız ’ın 'bombalama ya da nükleer silah kullanmak suretiyle bile bile öldürmeye teşebbüs' suçundan 3 müşteki açısından ayrı ayrı 13 yıldan 20 yıla, 'tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması ya da el değiştirmesi' suçundan 4 yıldan 8 yıla dek elde etmek üzere toplamda 43 yıldan 68 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istek etmişti.

(İHA)

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum