Ayıyı dize getirdi, keneye yenildi

Ayıyı dize getirdi, keneye yenildi, Gündem Haberleri.

Ayıyı dize getirdi, keneye yenildi
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 13:38
Ayıyı dize getirdi, keneye yenildi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Tokat'ın Reşadiye ilçesine alt Bostankolu köyünde yaşayan evli ve 2 çocuk babası çiftlik sahibi Şenel Yıldız (42) geçtiğimiz yıl ayı saldırısına uğramıştı. Ayının pençelerinden ayı ile güreş tutup kurtulan Yıldız medyada yer alınca gündem olmuştu. Köyde hayvancılıkla geçimini karşılayan Yıldız, ayı saldırısından daha sonra beklemediği durumla karşılaştı. Yüksek ateş ve kusma belirtileri ile Reşadiye Devlet Hastanesine başvuran Yıldız'a, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) teşhisi konuldu. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Başvuru Formu Hastanesine sevk edilen Yıldız, enfeksiyon servisinde tedavi altına alındı.

"Ayı bu dek beni yıpratmamıştı"

Yıldız, ayının kendisini kene değin hırpalamadığını belirtip, “Kaç gündür iyi olamıyorum. En azından ayı bu dek beni yıpratmamıştı. Ayı elle tutulan gözle görülen bir mahluk. Kene azıcık minik geldi illaki, göremedik. Bizi mahvetti. Hastanedeyim kaç günden beri, durumum bayağı kötüydü. Halsizlik, baş dönmesi, baş ağrıları lakin şimdi iyiyim Allah'a şükür. Ayı saldırısında bu kadar bıkkınlık yaşamamıştım. Bayağı bir korktum sahiden fakat bu daha fena bir şey. bir anda hastalığı Reşadiye'de keşfedemediler. Birkaç gün öyle kaldık. Tokat'a geldik işte bir arkadaşın sebebiyle. Burada da çare gördük şimdi iyiyim” dedi.

Çıplak elle çıkardı hastanelik oldu

Hayvanların üzerine tutunan keneyi çıplak elle çıkardığını açıklayan Yıldız, “Kene, hayvanların üzerlerine yapışmıştı. Ben de elimle kopardım, aldım keneleri. Ne olduğunu ben de anlayamadım. Yani keneye soktuğunu sadece Tokat Devlet Hastanesi'ne geldiğim zaman anladım yani kene olduğunu. Sağ olsun doktorlar anında müdahale etti. 10 gün içerisinde müdahale edilmezse durum daha ciddi yerlere gidiyormuş. O yüzden biz de biraz daha erken tedavi başlanınca güzel oldu” diye konuştu.

"Keneyi hafife aldık"

Keneyi hafife aldığını gösteren Yıldız, "Kene ayıdan bize ayıdan kaslı geldi Biraz keneyi hafife aldık lakin hafife alınacak gibi değilmiş. Yani boyu ebadı küçükte olsa da ayıdan değil keneden korkuyoruz. Ayıdan şüphesiz nefret edilen şey yok yani. Ayı zaten memleketi terk etti. Daha ayı yok hemen fakat kene fazla. Keneyi yıldırma şansımız yok” ifadelerini kullandı.
 

Nurhan İçmez
 

Ayıyı dize getirdi, keneye yenildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum