evde masajmasaj istanbul

Ayı saldırısı sonucu hastanelik olan şahıs, dehşet anlarını anlattı!

Tunceli'nin Ovacık ilçesi Koyungöl köyünde yaşamış 3 çocuk babası Mustafa Keser (59), 4 gün önce Karagöl Yaylası bölgesinde koyun ve keçilerini otlatırken ayı saldırısına uğradı.

Ayı saldırısı sonucu hastanelik olan şahıs, dehşet anlarını anlattı!
Editör: 15Haber
07 Ekim 2021 - 14:42

Tunceli'nin Ovacık ilçesi Koyungöl köyünde yaşamış 3 çocuk babası Mustafa Keser (59), 4 gün önce Karagöl Yaylası bölgesinde koyun ve keçilerini otlatırken ayı saldırısına uğradı. Ayı saldırısı sonucunda baş, bel, göğüs ve kasık bölgelerinden yaralanan Keser, ani bir reflekse ayıdan sağ kurtulmayı başardı. Olayın etkisiyle yürüyerek yaklaşık 5 kilometre yol kat eden Keser, daha sonra eşini arayarak destek istedi. Haber verilmesi üstüne sarp olan askeri helikopter ile alınan Keser, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesine kaldırıldı.

Burada tedavisi süren ve vücudunun bir çok uygun ısırık yarası olan Keser, nefret edilen şey anlarının anlattı. Ayı ile uzun vakit boğuştuğunu aktaran ayının boynunu ve yüzünü ısırdığını, müdahale etmek isterken kolunu parçaladığını söyledi. Şu an sağlık durumunun iyi olduğunu dile getiren Keser, hayatta kalmasının bir talih eseri olduğunu kaydetti.

Yaşadığı korku anlarını anlatan Mustafa Keser, “Sabahtan ben hayvanları dağa otlatmaya götürürken onları 5 kilometre dağın zirvesine götürdüm. o esnada küçük bir hektar orman alanım var. Hayvanlar oraya yayılınca sabah saat 8:30 gibiydi, hayvanları oradan çıkarayım derken ayı ile karşılaştım. Aramızda en fazla 2 metre bir mesafe vardı. O esnada ayı üstüme saldırırken çubuğumu ağzına soktum. Ağzına sokarken çubuğumu itti, direkt üstüme saldırdı. Artık kaçacak imkanım olmadı. Beni yere yatırdı.

Kafamdan, kaşımdan ve alnımdan başladı ısırmaya başladı derken üstümden bir kalktı. Ben de kalktım. Bitmiş bana saldırdı ben elimi ağzına soktum. Elimi ağzına sokayım derken elimi parçaladı. Beni baştan yere yatırdı. yeniden başladı beni hırpalamaya. bir daha kalktı havaya, aynı anda ben de kalktım. O çığlık atıyor, bağırıyor, ben de bağırıyordum. Bağırmamla bundan böyle, Allah daha iyi biliyor, sözde geri git dedi. Nasıl geri dönüp gidince ben de kendimi ormandan aşağıya içten koşmaya başladım” dedi.

"Her tarafım kan içerisinde, oradan 5 kilometre yürümüşüm"

Saldırıdan daha sonra olayın şokuyla 5 kilometre yol yürüdüğünü ifaden eden Keser, "O esnada eşim telefon etti. Ben de dedim ama milleti toplayın, beni ayı parçaladı. Insanlar bana dürüst gelsin, dedim. Her tarafım kan içerisinde, oradan 5 kilometre yürümüşüm. Aşağı gelince telefon ettim, dedim ya helikopter gönderin veya ambulans aşağıda gelsin. Ambulansın gelmesinin mümkünü yoktu fakat umudum bir helikopterin gelmesiydi. Allah devletimize, doktorlarımıza zeval vermesin.

Ben aşağı geldikten sonra ambulans aşağıda bekliyordu. Oradan köylüler beni aşağıda dürüst sırtladılar ve beni ambulansla Ovacık'a getirdiler. Ovacık'tan da askeri helikopterle Elazığ'a yetiştirdiler. Yani, beni Allah kurtardı. hemen kafamdan, alnımdan, elimden, sırtımdan, kasığımdan göğsümden yaralandım. Kafam olduğu gibi dikişli. Şu anki durumum iyiye gidiyor. Sağ olsunlar, hocalarım benimle iyi ilgileniyor. Allah zeval vermesin. Güzel şekilde de bakımımı sağlıyorlar. Teşekkür ediyorum hocalarıma, İyi ancak varlar" diye konuştu.

Hastanın durumu hakkında data veren Fethi Sekin Şehir Halkı Hastanesi Kulak Burun Boğaz bölümünde Prof. Dr. Ömer Sakallıoğlu ise "Hastamız, ayı saldırısı neticesinde bize başvurmuştu. Hasta bize geldiği sırada baş, boyun bölgesinde ve el bileklerinde derin kesikler içermekteydi. Hastamıza genel hissizlik aşağıda baş ve boyun bölgesindeki ve ellerindeki kesiler onarımı yapıldı. Şuan hastamızın durumu stabil aşağıda. Hastamızı bir kaç gün içinde sağlığına kavuşarak inşallah taburcu etmeyi planlıyoruz” biçiminde konuştu.

Rıdvan Yeşilırmak
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum