evde masajmasaj istanbul

Ayı saldırısı hastanelik etti! Saldırdı yere yatırdı, tekrar saldırdı: Korkuyla 5 kilometre yürüdüm

Tunceli ’nin Ovacık ilçesi Koyungöl köyünde yaşamış 3 çocuk babası Mustafa Keser (59), 4 gün önce Karagöl Yaylası bölgesinde koyun ve keçilerini otlatırken ayı saldırısına uğradı.

Ayı saldırısı hastanelik etti! Saldırdı yere yatırdı, tekrar saldırdı: Korkuyla 5 kilometre yürüdüm
Editör: 15Haber
08 Ekim 2021 - 01:53

Tunceli ’nin Ovacık ilçesi Koyungöl köyünde yaşamış 3 çocuk babası Mustafa Keser (59), 4 gün önce Karagöl Yaylası bölgesinde koyun ve keçilerini otlatırken ayı saldırısına uğradı. Ayı saldırısı sonucunda baş, bel, göğüs ve kasık bölgelerinden yaralanan Keser, ani bir reflekse ayıdan sağ kurtulmayı başardı. Olayın etkisiyle yürüye yürüye yaklaşık 5 kilometre yol kat eden Keser, sonra eşini arayarak yardım istedi. verilmesi üzerine sarp olan askeri helikopter ile alınan Keser, Elazığ Fethi Sekin Şehir Halkı Hastanesine kaldırıldı. Burada tedavisi süren ve vücudunun bir çok yerinde ısırık yarası olan Keser, dehşet anlarının anlattı. Ayı ile uzun zaman boğuştuğunu aktaran ayının boynunu ve yüzünü ısırdığını, müdahale etmek isterken kolunu parçaladığını söyledi. Şu lahza sağlık durumunun iyi olduğunu dile getiren Keser, hayatta kalmasının bir kısmet eseri olduğunu kaydetti.

''BENİ YERE YATIRDI, KALKTI HER YERDE SALDIRDI''

Yaşadığı korku anlarını anlatan Mustafa Keser, “Sabahtan ben hayvanları dağa otlatmaya götürürken onları 5 kilometre dağın zirvesine götürdüm. o esnada küçük bir hektar orman alanım var. Hayvanlar oraya yayılınca sabahtan saat 8:30 gibiydi, hayvanları oradan çıkarayım derken ayı ile karşılaştım. Aramızda azami 2 metre bir mesafe vardı. O esnada ayı üstüme saldırırken çubuğumu ağzına soktum. Ağzına sokarken çubuğumu itti, doğrudan doğruya üstüme saldırdı. Bundan Böyle kaçacak imkanım olmadı. Beni yere yatırdı. Kafamdan, kaşımdan ve alnımdan başladı ısırmaya başladı derken üstümden bir kalktı. Ben de kalktım. Baştan bana saldırdı ben elimi ağzına soktum. Elimi ağzına sokayım derken elimi parçaladı. Beni tekrar yere yatırdı. bir daha başladı beni hırpalamaya. bir daha kalktı havaya, aynı anda ben de kalktım. O çığlık atıyor, bağırıyor, ben de bağırıyordum. Bağırmamla bundan böyle, Allah daha iyi biliyor, yarı geri git dedi. Nasıl geri dönüp gidince ben de kendimi ormandan aşağıya dürüst koşmaya başladım” dedi.

Screenshot_1

''HER TARAFIM KAN İÇERİSİNDE, 5 KİLOMETRE YÜRÜMÜŞÜM''

Saldırıdan sonra olayın şokuyla 5 kilometre yol yürüdüğünü ifaden eden Keser, "O esnada eşim telefon etti. Ben de dedim ama milleti toplayın, beni ayı parçaladı. Millet bana dürüst gelsin, dedim. Her tarafım kan içerisinde, oradan 5 kilometre yürümüşüm. Aşağıda gelince telefon ettim, dedim ya helikopter gönderin ya da ambulans aşağı gelsin. Ambulansın gelmesinin mümkünü yoktu lakin umudum bir helikopterin gelmesiydi. Allah devletimize, doktorlarımıza zeval vermesin. Ben aşağı geldikten daha sonra ambulans aşağıda bekliyordu. Oradan köylüler beni aşağıda içten sırtladılar ve beni ambulansla Ovacık ’a getirdiler. Ovacık ’tan da askeri helikopterle Elazığ'a yetiştirdiler. Yani, beni Allah kurtardı. acilen kafamdan, alnımdan, elimden, sırtımdan, kasığımdan göğsümden yaralandım. Kafam olduğu gibi dikişli. Şu anki durumum iyiye gidiyor. Sağ olsunlar, hocalarım benimle iyi ilgileniyor. Allah zeval vermesin. Hoş şekilde de bakımımı sağlıyorlar. Teşekkür ediyorum hocalarıma, İyi oysa varlar" diye konuştu.

Screenshot_3

Hastanın durumu hakkında veri veren Fethi Sekin Şehir Halkı Hastanesi Kulak Burun Boğaz bölümünde Prof. Dr. Ömer Sakallıoğlu ise "Hastamız, ayı saldırısı neticesinde bize başvurmuştu. Hasta bize geldiği sırada baş, boyun bölgesinde ve el bileklerinde derin kesikler içermekteydi. Hastamıza genel duyu yitimi aşağıda baş ve boyun bölgesindeki ve ellerindeki kesiler onarımı yapıldı. Şuan hastamızın durumu stabil altında. Hastamızı bir kaç gün içinde sağlığına kavuşarak inşallah taburcu etmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Screenshot_4

(İHA)

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum