Aydın 'da ormanlık alanlara olağanüstü koruma

Aydın ’da ormanlık alanlara olağanüstü koruma, Gündem Haberleri.

Aydın 'da ormanlık alanlara olağanüstü koruma
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 13:20
Aydın ’da ormanlık alanlara olağanüstü koruma, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Aydın Valiliği Orman Yangınlarıyla Uğraş Komisyonu, orman yangınlarının önlenmesi için bir dizi karar ve yasaklarla açıkladı. Orman yangınları açısından birinci derece riskli bölge olan ilde ormanlara giriş-çıkış belirli yerlerde yasaklandı.

Istek Yarımadası Kalamaki Milli Parkı ve çevredeki ormanları ise PÖH ve Jandarma Komando Timleri koruyacak. Ormanları ablukaya bölge PÖH ve Komandolar olası şüphelilere aleyhinde 24 saat ağaçlık araziyi karış karış tarayacak.

27 bin 598 hektar alana sahip Ulusal Parkta özel yetiştirilen atlarla kara aracılığıyla ulaşılamayan noktalarda ve koylarda devriye görevini jandarma astsubaylar üstlendi.

DİLEK BALONU VE HAVAİ FİŞAK YASAK

Komite kararlarına kadar, ormanlık alanlara 4 kilometre ve daha yakın mesafede biçilen tarlada kalan kökler, bahçe ve zeytinliklerde ot ve çalı yakmak; İl genelinde ormanlara yakın bölgelerde  piknik yerine getirmek, çadır ayarlamak, mangal yakmak, dilek balonu uçurmak ve  havai fişek atmak yasaklandı.

Yangınların bir bölümünün sigara izmaritlerinden kaynaklandığı belirtilerek, Şoförler Odası ilk kez olmak üzere ilgili kurumlar aracılığıyla sürücülerin uyarılması da kararlaştırıldı.

Aydın ’da ormanlık alanlara olağanüstü koruma, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Aydın ’da ormanlık alanlara olağanüstü koruma haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum