Aydın'da cemevinin elektriği kesildi

Aydın'da cemevinin elektriği kesildi, Gündem Haberleri.

Aydın'da cemevinin elektriği kesildi
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 13:42
Aydın'da cemevinin elektriği kesildi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Cemevi, Anadolu Kültür Derneği (AKD) ve morgun bulunduğu binanın elektriği kesildiğini sosyal medya hesabından duyuran Köşk Cemevi Başkanı Yasin Koçak, cemevinin kilise, havra, sinagog gibi ibadethane olarak kabul edilerek elektriklerinin kesilmemesi çağrısı yaptı.

Köşk halkından yardım isteyen Koçak, 9 Mayıs Pazartesi günü, içinde morg yer alan Cemevi ’nin elektriğinin borçtan kesildiğini “Değerli canlar; 2023 ’ü hedefleyen 21 ’inci yüz sene Türkiyesi ’nde biz Alevilerin ibadethanesi olan cemevlerimizin elektriği kesiliyor” ifadeleriyle duyurdu.

Koçak, “Ama Anayasal hakkımız olan eşit yurttaşlık dahilinde cami, kilise, sinagog, sinagog gibi ibadethanelerin elektrikleri nasıl fakat devlet göre karşılanıyor ise cemevlerinin elektrikleri de devlet kadar karşılanmalıdır” çağrısı yaptı.

 VİCDANLARA SESLENDİ

Cemevi ’nin elektriklerinin 9 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 10.00 ’da itibariyle AYDEM kadar kesildiğini belirten Koçak,

“Bu ayrımcı uygulamayı siz değerli sünni canların vicdanına bırakıyoruz. Bizler hiç bir ibadethanenin karanlıkta kalmasına razı olmayız ve bu ülkenin parlak yüzü olmaya devam edeceğiz. Takviye için tüm köşk halkını iki taraflı dayanışmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Aydın'da cemevinin elektriği kesildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum