Ay grubunun elebaşı yakalandı

Ay grubunun elebaşı yakalandı, Gündem Haberleri.

Ay grubunun elebaşı yakalandı
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 21:13
Ay grubunun elebaşı yakalandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Çaba Şube Müdürlüğü ekiplerince, Ege bölgesinde uyuşturucu madde ticaretini yönlendirdiği saptanan ve ‘Ay Grubu ’ olarak adlandırılan uyuşturucu tacirlerine yönelik, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çalışma başlatıldı.

Yapılan istihbarat çalışmasında Ay grubunun, yüklü miktardaki uyuşturucu maddeyi denizaşırı ülkelerden Ege Denizi sahil şeridini kullanarak Türkiye ’ye getireceği bilgisine ulaşıldı. Grubun elebaşı Mahsum Ay ’ın ise İzmir ’de bulunduğu saptandı.

Polis göre yapılan operasyonla Mahsum Ay ve yanında yer alan Sunay Epöz, dün İzmir ’de yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler Ay ve Epöz, bugün soruşturmanın yürütüldüğü Balıkesir ’e getirildi.

Mahsum Ay ’ın; 6 Mayıs 2019 ’da Ayvalık ilçesi Maden Adası yakınlarında batan ‘Vedat Reis-47 ’ isimli tekneden denize yayılan ve sahillere vuran 1 ton 900 kilogram skunk maddesi ile 23 Ağustos 2020 tarihinde Çanakkale ’nin Biga ilçesinde ‘Fronter Falcon ’ isimli gemiye zulalanmış olarak yer alan 23 kilogram 600 gram kokainin Türkiye ’ye getirilmesinden sorumlu olduğu belirtildi.

Ayvalık İlçe Güvenlik Müdürlüğü ’ne getirilen Mahsum Ay hakkında, Ayvalık Sulh Canice Hakimliği tarafından uyuşturucu ya da uyarıcı madde üretim ya da ticareti gerçekleştirmek, Burhaniye 1. Ağır Ceza Mahkemesi göre bile bile öldürme, Ayvalık 3. Asliye Ceza Mahkemesi kadar da toplam 3 adet aranma kaydı bulunduğu öğrenildi. (DHA)

Ay grubunun elebaşı yakalandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum