Ay'a ayak basan astronot 93 yaşında dördüncü kez evlendi , WASHINGTON haberleri

Son Dakika WASHINGTON haberleri: Ay’a ayak basan ikinci ABD’li eski astronot Buzz Aldrin, 93 yaşında dördüncü kez evlendi.

Ay'a ayak basan astronot 93 yaşında dördüncü kez evlendi
, WASHINGTON haberleri
Editör: Derya Demir
21 Ocak 2023 - 23:35
Ay’a ayak basan astronot 93 yaşında dördüncü kez evlendi , WASHINGTON haberleri, WASHINGTON İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Ay’a ayak basan ikinci ABD’li eski astronot Buzz Aldrin, 93 yaşında dördüncü kez evlendi.

Ay’a ayak basan ikinci insan olarak tarihe geçen 93 yaşındaki ABD’li astronot Buzz Aldrin, kendisinden 30 yaş küçük sevgilisiyle evlendi. Daha önce üç kez evlenen Aldrin sosyal medya hesabından nikah fotoğraflarını paylaşarak, "93. yaş günümde ve Yaşayan Havacılık Efsaneleri ödülü ile onurlandırılacağım gün, uzun süredir sevgilim olan Doktor Anca Faur ile dünya evine girdiğimi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Los Angeles’ta küçük, özel bir törenle evlendik. Çok heyecanlıyız" dedi.

1969’da “Apollo 11” uzay uçuşuna pilotluk yapan Aldrin, Neil Armstrong’dan sonra Ay’da yürüyen ilk iki pilottan biri olmuş, Ay’da yürüyüşünü 600 milyona yakın kişi televizyondan izlemişti. Aldrin, Ay’da yürüyen ve hala hayatta olan üç pilottan biri olma özelliği taşıyor.
Ay’a ayak basan astronot 93 yaşında dördüncü kez evlendi
Ay’a ayak basan astronot 93 yaşında dördüncü kez evlendi

Detaylı bir şekilde, Ay’a ayak basan astronot 93 yaşında dördüncü kez evlendi , WASHINGTON haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. WASHINGTON ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum