evde masajmasaj istanbul

Avustralyalı çiftçi, Covid kısıtlamaları yüzünden cenazesine katılamadığı teyzesi için binlerce koyunla kalp işareti yaptı

Koronavirüs salgınında bambaşka düşen birçok aile gibi Ben Jackson da bir yakınına "Elveda" diyememişti. New South Wales eyaletinde yaşamış Avustralyalı çiftlik sahibi, teyzesi Queensland'de kanserle mücadelesinde yenik düştüğünde ondan 400 kilometre uzaktaydı. Seyahat kısıtl.

Avustralyalı çiftçi, Covid kısıtlamaları yüzünden cenazesine katılamadığı teyzesi için binlerce koyunla kalp işareti yaptı
Editör: 15Haber
09 Ekim 2021 - 02:10

Koronavirüs salgınında bambaşka düşen birçok aile gibi Ben Jackson da bir yakınına "Elveda" diyememişti.

New South Wales eyaletinde yaşamış Avustralyalı çiftlik sahibi, teyzesi Queensland'de kanserle mücadelesinde yenik düştüğünde ondan 400 kilometre uzaktaydı.

Seyahat kısıtlamaları yüzünden, Brisbane'deki cenazeye katılamadı.

Jackson bunun yerine, otlağın üstüne yürek biçiminde yem koyarak, sevgisini koyunlarıyla gösterdi.

Binlerce koyunu özgür bıraktığında, yemi koyduğu yerlere gitmelerini ve geniş alana yayılmalarını umuyordu.

Birkaç başarısız denemenin gerisinde, sonunda başardı ve bir insansız hava aracıyla çektiği videoyu internette paylaştı.

Görüntüler büyük alaka gördü.

Jackson BBC'ye yaptığı açıklamada "Cenazesine gidip, ona elveda deme şansım olmadı. Çaresiz hissettim. Ne yapacağımı bilemiyordum. Zaten koyunları beslediğimden, yerde büyük bir kalp yapmaya karar verdim. Onun kalbinin büyüklüğüyle kıyaslanamaz bile" dedi.

'Gurur duyardı'

Jackson, cenaze töreninden önce görüntüleri akrabalarına gönderdi.

Cenazede, teyzesinin en sevdiği şarkı olan Simon and Garfunkel klasiği "Bridge Over Troubled Water"ı çaldı ve görüntüler gösterildi.

Jackson son yıllarda diğer "koyun sanat eserleri" de yaratmış ve teyzesi de onun hayranı olmuştu.

Teyzesini son olarak, kısıtlama önlemlerinin başlamasından önce Mayıs ayında gördüğünü anlatan Jackson'ın halası için koyunlarıyla yaptığı kalp, Avustralya televizyonlarında gösterildi ve sosyal medyada yoğun bir şekilde paylaşıldı.

Teyzesinin hayatta olsaydı bundan çok hoşlanacağını söyleyen Avustralyalı çiftçi, "Onun için yaptığım kalbi bu değin fazla insanın sevmesinden ve onları gülümsetmesinden çok kibir duyardı" dedi.

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum