Avukatlardan isimlerini kullanan dolandırıcılara tepki , İSTANBUL haberleri

Son Dakika İSTANBUL haberleri: Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’nda toplanan avukatlar, isimlerini kullanan dolandırıcılara tepki gösterdi.

Avukatlardan isimlerini kullanan dolandırıcılara tepki
, İSTANBUL haberleri
Editör: Derya Demir
25 Ocak 2023 - 16:34
Avukatlardan isimlerini kullanan dolandırıcılara tepki , İSTANBUL haberleri, İSTANBUL İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’nda toplanan avukatlar, isimlerini kullanan dolandırıcılara tepki gösterdi.
İstanbul Barosu Başkanı Avukat Filiz Saraç, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’nda avukatların isimlerinin kullanılarak vatandaşların dolandırılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘’Yurttaşlarımızın ve meslektaşlarımızın alın terine göz diken, meslektaşlarımızın saygınlığını zedeleyenleri uyarıyoruz’’
Adliyede bulunan İstanbul Barosu Merkezi’nde yapılan açıklama Saraç, ‘’ Baromuz levhasına kayıtlı olan avukatlarımızın adı, soyadı ve sicil numarası kullanılarak, yurttaşların dolandırıldığı ya da dolandırılmaya çalışıldığı yönünde adı kullanılan meslektaşlarımız tarafından İstanbul Barosu Başkanlığı’mıza çok sayıda ihbar ve bildirim yapılmaktadır. Baromuza avukatlar tarafından yapılan bildirimlere göre 2014 yılından itibaren yüzlerce İstanbul Barosu mensubunun bu mağduriyetleri yaşadığı, ismi kullanılan meslektaşlarımızın daha çok genç meslektaşlarımızın olduğu tespit edilmiştir. Daha etkin bir soruşturma yapılması hususları görüşülmüştür. Yurttaşlarımızın ve meslektaşlarımızın alın terine göz diken, meslektaşlarımızın saygınlığını zedeleyenleri uyarıyoruz. İstanbul Barosu sizinle sonuna kadar mücadelede kararlıdır’’ ifadelerini kullandı.
Avukatlardan isimlerini kullanan dolandırıcılara tepki
Avukatlardan isimlerini kullanan dolandırıcılara tepki
Avukatlardan isimlerini kullanan dolandırıcılara tepki

Detaylı bir şekilde, Avukatlardan isimlerini kullanan dolandırıcılara tepki , İSTANBUL haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. İSTANBUL ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum