Avşar Türkmenleri'nde şenlik heyecanı

Avşar Türkmenleri, Büyükşehir ve Talas Belediyeleri ile Dünya Avşarlar Birliği'nin ortaklaşa düzenleyeceği şenlikte buluşuyor.

Avşar Türkmenleri'nde şenlik heyecanı
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 16:54
Avşar Türkmenleri’nde şenlik heyecanı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Avşar Türkmenleri, Büyükşehir ve Talas Belediyeleri ile Dünya Avşarlar Birliği'nin ortaklaşa düzenleyeceği şenlikte buluşuyor.
6 Ağustos Cumartesi günü saat 17.00'de Talas paraşüt iniş bölgesinde başlayacak festivalde ünlü sanatçılar Esat Kabakli ve Nurgül Şahballı sahne alacak. Halk oyunları ve yeniçeri gösterilerinin de yer alacağı halk şairi Halil Daylak, Aşık Kulfani, Aşık Tugay Kocakaya, Aşık İsa Yaldız, Avşar Ozan ve Ertuğrul İmami gibi yerel sanatçılar birbirinden güzel türküler seslendirecek.

TÜRK TARİH PANELİ
Aynı gün “Türkiye tarihi” konulu bir panel de gerçekleştirilecek. Talas Belediyesi Meclis Salonu'nda saat 14.00'de başlayacak olan panelde Prof. Dr. Behzat Çimen, Prof. Mustafa Talas, Prof. Dr. Ahmet Öztürk ve Prof. Dr. Osman Mucuk konuşmacı olarak katılacaktır. Panelin moderatörlüğünü Prof. Dr. Remzi Kılıç Will yaptı.
Avşar Türkmenleri’nde şenlik heyecanı

Detaylı bir şekilde, Avşar Türkmenleri’nde şenlik heyecanı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum