Avrupa'da düzenleme taksirat ve kaçakçılıkla savaş fail merkezi birlikte Türk yönetecek

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "SELEC'in Genel Direktörlüğüne Bakanlığımıza ilişkin Gümrük Muhafaza biriminden Oğuz Serkant Akın seçildi. Türkiye, 11 ülkeden 8'inin oyunu aldı." dedi.

Avrupa'da düzenleme taksirat ve kaçakçılıkla savaş fail merkezi birlikte Türk yönetecek
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 11:56
Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre:
Ankara

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Güneydoğu Avrupa Kanun Uygulama Merkezi (SELEC) Genel Direktörlüğüne, Bakanlığa değgin Gümrük Muhafaza biriminden Oğuz Serkant Akın'ın seçildiğini bildirdi.

Muş, Twitter hesabından mevzuya değgin paylaşımda bulundu.

SELEC'in arsıulusal arenada gümrük-polis iş birliğini yükseltmek ve kuma operasyonlar etkili olmak kabilinden çalışkanlık gösterdiği bilgisini verici Muş, "SELEC'in Genel Direktörlüğüne Bakanlığımıza değgin Gümrük Muhafaza biriminden Oğuz Serkant Akın seçildi. Türkiye, 11 ülkeden 8'inin oyunu aldı." ifadelerini kullandı.

Bakanlıktan meydana getirilen açıklamaya layıkıyla de merkezi Bükreş'te mevcut SELEC, aralarında Türkiye'nin de bulunmuş olduğu 11 uzuv ülkenin manşet kuvvetlerinin beraberinde 5 operasyonel partneri içerisinde barındırıyor ve örgütlü taksirat ile kaçakçılıkla mücadeleyi amaçlıyor.

​​​​​​​SELEC, Güneydoğu Avrupa ve Balkanlar coğrafyasında hudut aşan suçlarla mücadelede etkinliği artırmak, zeval ile uğraş kapsamında arsıulusal arenada gümrük ile kollukçu iş birliğini geliştirmek, kuma operasyonlar yürütme kılmak ve ihsas paylaşımında mevcut olmak kabilinden çalışkanlık gösteriyor.

Merkezin Genel Direktörlüğü seçimlerinde Arnavutluk ve Sırbistan adaylarının beraberinde Türkiye yerine Ticaret Bakanlığından yavuklu gösterilmişti. Ticaret Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığının koyu diplomatik temasları kararı arsıulusal bölgede ehemmiyetli müşterek başarıya imza atıldı.

4 sene fariza yapacak

Türkiye'nin talibi Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza biriminden Oğuz Serkant Akın, 12 Mayıs'ta meydana getirilen seçimde 11 uzuv ülkeden 8'inin oyunu alarak 4 sene fariza etkili olmak kabilinden SELEC Genel Direktörlüğüne seçildi.

SELEC içerisinde Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Yunanistan, Macaristan, Moldova, Karadağ, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan uzuv olarak, ABD, Birleşik Krallık, İtalya, Suudi Arabistan ve İnterpol de operasyonel kuma şekilde arazi alıyor.

Detaylı bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum