AVM, 114 yıllık şadırvana komşu oldu

AVM, 114 yıllık şadırvana komşu oldu, Balıkesir ’de takriben 6 sene önce terk edilen eski SSK Pasajı ve SSK binası olarak aşina alanın mülkiyeti başlangıçta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ’ne geçti.

AVM, 114 yıllık şadırvana komşu oldu
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 10:41
AVM, 114 yıllık şadırvana komşu oldu,

Balıkesir ’de takriben 6 sene önce terk edilen eski SSK Pasajı ve SSK binası olarak aşina alanın mülkiyeti başlangıçta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ’ne geçti. Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, tarafından mülkiyeti büyükşehire kazandırılan inşa, sonradan ihale yolu ile satışa çıktı.

Manchester City takımında forma giyen Balıkesirli futbolcu İlkay Gündoğan ’ın akrabalarına ait olan şirket 40 bin metrekarelik alanı yer alan eski SSK binasının olduğu yapıyı ihaleden 28 milyon TL ’ye satın aldı. 2018 yılında projeleri çizilen 42 dükkan ve 123 ofisin bulunacağı inşaat başladı.

2021 YILINDA TARTIŞMALAR BAŞLADI

Anıtlar Kurulunca onaylanan proje ardından bir kaç yıldır inşaatı aralıksız ve Balıkesirlilerin ‘AVM inşaatı ’ olarak bildiği ‘Balıkesir Ticaret ve İş Merkezi ’ inşaatında sona gelindikçe şehirde de tartışmalar başladı. Şehrin işlek olan Anafartalar Caddesi ve Kızılay Caddesi kesişiminde bulunan AVM ’nin tamamlandığında şehir halkı içi ve araç trafiğini nasıl etkileyeceği merak konusu oldu. Bazı vatandaşlar trafik ve parklanma sorunu yaşanan şehirde, işlek noktada faaliyete geçecek bir AVM ile trafik sorununun içinden çıkılmaz bir hal alacağı görüşünü benimsedi.

İNŞAAT SÜRDÜ, ŞADIRVANA KOMŞU OLDU

Tartışmaların devam ettiği noktada, AVM inşaatı da sürerken, yapıların ortaya çıkması neticesinde Balıkesir Ticaret ve İş Merkezi, şehrin simgesi olan 114 takvim şadırvana yaklaşık olarak komşu oldu. Şadırvana bir kaç metre uzaklığına dek yakında olacak olan inşaat bu kere de diğer bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Vatandaşlar, şehrin simgesi olan 114 yıllık şadırvanın ve 193 takvim saat kulesinin gölgede kaldığını bahis ederken, karşıt bakış olarak tesisin hizmete geçmesi ile şadırvanın ve saat kulesinin daha da tartı kazanacağı görüşünü benimsedi. İnşaatta dış cephe çalışmaları sürerken, tartışmalar da devam ediyor. Bölgesel olarak yayınlanan büyük kasaba gazetelerinde de konu ele alınırken, futbolcu İlkay Gündoğan ’ın akrabalarına ait olan şirketten ise bugüne kadar bir açıklama yapılmadı.

İHA muhabirlerinin mikrofon uzattığı inşaat çevresindeki esnaf ise, inşaatın bir an önce tamamlanmasını beklediklerini söyleyerek şadırvanın ve saat kulesinin durumu ile ilgili konuda yorumda bulunmak istemedi. (İHA)

AVM, 114 yıllık şadırvana komşu oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum