Avcılar'da yıkım sırasında kolonu çatlayan yan bina da yıkıldı 

Avcılar'da yıkım sırasında kolonu çatlayan yan bina da yıkıldı , Gündem Haberleri.

Avcılar'da yıkım sırasında kolonu çatlayan yan bina da yıkıldı 
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 12:33
Avcılar'da yıkım sırasında kolonu çatlayan yan bina da yıkıldı , Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Denizköşkler Mahallesi ’nde yer alan yaklaşık 40 yıllık 7 katlı binanın, geçen ay şehirsel mutasyon dahilinde boşaltılarak yıkımına başlandı. Binaya bitişik apartmandakiler de yıkımdan etkilenmeleri için geçici olarak terhis edildi.

Araştırmalar esnasında yıkım firmasının bekçisi Ayhan Çetin apartmandan çatırtı sesleri duyduğunu bildirdi. Bunun üzerine Avcılar Belediyesi yetkililerine haber verildi. Apartmanın kolonlarında çatlama, zeminin de de kayma olduğunu belirledi.

KOLONU ÇATLAYINCA RİSKLİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI 

Araştırmalar durdurularak, apartman için de afet kararı verildi. Bir Takım apartman sakinleri kalacak yerleri olmadığını söyleyerek yıkım kararına tepki gösterdi. Dairelerdeki eşyalar belediye ekipleri göre terhis edildi. Şehirsel mutasyon kapsamına alınabilmesi için başlatılan işlemler yaklaşık bir ay sürdü.

Afet çalışmaları da kolonu çatlayan apartmanla başladı. Facia firması yetkilisi Şeref Ünal, binadaki beton kalitesinin düşük olduğunu belirterek, “Normalde bu binanın yıkımı iki gün sürerdi. Fakat, beton yaklaşık olarak toprak olmuş. Hava alan demirler de özelliğini yitirmiş. Yarım günde facia büyük ölçüde tamamlandı. Bir yapı olarak başlattığımız yıkımı iki yapı ile tamamlıyoruz. Her iki binanın da kentsel dönüşüme girmesi gerekiyordu” dedi.

Afet çalışmalarının tamamlanması mahalle esnafını da hoşnut etti. Esnaf Erman Akın, “Fazla şükür sonunda iki binayı da yıktılar ve kurtulduk. İşyerimize girmeye korkar olmuştuk. Müşterimiz de gelmez olmuştu” dedi. (DHA)

Avcılar'da yıkım sırasında kolonu çatlayan yan bina da yıkıldı , başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum