Avcılar 'da kocasını öldüren kadın, adliyeye sevk edildi

Avcılar ’da kocasını öldüren kadın, adliyeye sevk edildi, Avcılar'da dün akşam meydana çıkan yangında bir erkek cesedi kafasından vurulmuş halde bulunmuştu.

Avcılar 'da kocasını öldüren kadın, adliyeye sevk edildi
Editör: 15Haber
22 Kasım 2021 - 17:13
Avcılar ’da kocasını öldüren kadın, adliyeye sevk edildi,

Avcılar'da dün akşam meydana çıkan yangında bir erkek cesedi kafasından vurulmuş halde bulunmuştu. Yapılan ilk araştırmalar sonucu şahsın engelli oğlu ve eşi içerisindeyken yaşadıkları evi önce ateşe verip ardındaki da kendini vurarak intihar ettiği öne sürülmüştü. Olayda ölen Hasan A.'ın eşi Merve Betül Akay'ın verdiği ifade, olayın reel yüzünü ortaya çıktı.

Akay ifadesinde kocasının kendisini ve oğlunu öldürmek için evi ateşe verdiğini, boğuşma sırasında eline geçen silahla kocasını vurduğunu itiraf etti.

Merve B.A. ifadesinde eşinin eve alkollü geldiğini anlatarak, "Bana 'beni aldanma potansiyelin var, sokakta başın yukarıda yürüyorsun. Bu yüzden seni öldüreceğim ve acı çekerek öleceksin" dediği öğrenildi.
Polis ekiplerine olay anını anlatan Merve B.A., "Tinerle yatak odasından başlayarak evi ateşe verdi. Elindeki silahı doğrulttu. 'Seni nerenden vursam' dedi. Kendimi ve engelli oğlumu korumak için kocamın elindeki silahı aldım ve can havliyle ateşleyerek eşimi öldürdüm" ifadelerini kullandı.

Merve B.A.'nın cinayetin gerisinde engelli oğlu ile birlikte balkona çıkarak yan komşusuna sığındığı öğrenildi. Hayatını kaybeden Hasan A.'nın bir ay öncesinde de eşine baskı uyguladığı için hakkında uzaklaştırma kararı olduğu ve 11 bambaşka suçtan sabıkasının bulunduğu tespit edildi.

İstanbul Güvenlik Müdürlüğü Gayrettepe Asayiş Büro Amirliği Canice Ofis'da işlemleri tamamlanan bayan, adliyeye sevk edildi.

öte yandan, katil zanlısı kadının kocası çalışmadığı için sosyal medyadan yemek yemek satarak evi geçindirdiği ve engelli oğlunun tedavisi için valilik onaylı destek kampanyaları düzenlediği de ortaya çıktı.

Gülşah Kahveci - Iftihar Dursun
 

Avcılar ’da kocasını öldüren kadın, adliyeye sevk edildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum