Avanak Avni evine döndü , İSTANBUL haberleri

Son Dakika İSTANBUL haberleri: Kadıköy’ün simgelerinden Avanak Avni heykeli onarımı yapıldıktan sonra evine döndü.

Avanak Avni evine döndü
, İSTANBUL haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 18:08
Avanak Avni evine döndü , İSTANBUL haberleri, İSTANBUL İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Kadıköy’ün simgelerinden Avanak Avni heykeli onarımı yapıldıktan sonra evine döndü.

Usta karikatürist Oğuz Aral’ın mizahımıza kazandırdığı Avanak Avni karakterinin bronz heykeline geçtiğimiz haftalarda saldıran henüz kimliği belirsiz kişi veya kişiler, heykeli yerinden sökerek yere düşürmüştü. Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nin önündeki kavşakta bulunan ve heykel traş Yunus Tonkuş tarafından Kadıköy’e kazandırılan 80 kilo ağırlığında ve 143 santim uzunluğundaki bronz heykel, onarıldıktan sonra tekrar Oğuz Aral heykelinin yanına dikildi. Kadıköy Belediyesi tarafından yaptırılan Oğuz Aral ve Avanak Avni heykelleri yan yana durarak Kadıköy’e gelenleri karşılıyor. Daha önce de Avanak Avni heykeli, 17 Aralık 2018’de çalınmış ve yaklaşık iki hafta sonra Şişli’de bulunmuştu.
Karikatür Evi’nin karşısındaki duvarda çizili olan Sıdıka karakteri de sprey boya ile saldırıya uğramıştı. Belediye Sıdıka çizimini boyayarak eski görünümüne kavuşturdu.
Avanak Avni evine döndü
Avanak Avni evine döndü
Avanak Avni evine döndü
Avanak Avni evine döndü
Avanak Avni evine döndü

Detaylı bir şekilde, Avanak Avni evine döndü , İSTANBUL haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. İSTANBUL ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum