Aura 22 formula aracı İtalya'da Sahne aldı

Atatürk Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan Tulpar Racing takımı, 2022 yılında İtalya'da Autodromo Riccardo Paletti pistinde düzenlenen dünyanın en prestijli mühendislik öğrenci yarışması olan "Formula Student İtalya" yarışmasına ilk formül aracıyla katıldı. onlar üretti.

Aura 22 formula aracı İtalya'da Sahne aldı
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 12:59
Aura 22 formula aracı İtalya’da Sahne aldı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Atatürk Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan Tulpar Racing takımı, 2022 yılında İtalya'da Autodromo Riccardo Paletti pistinde düzenlenen dünyanın en prestijli öğrenci mühendislik yarışması olan "Formula Student İtalya" yarışmasına ilk formül aracıyla katıldı. üretilmiş.
Takım Danışmanı Pr. Dr. Cahit Yeşilyaprak'ın oluşturduğu ve ATASAM'ın teknik danışmanlığını yaptığı Tulpar Racing takımı, bu yıl dünyanın dört bir yanından 135 üniversitenin kabul edildiği Formula Student İtalya yarışmasında finale kalarak uluslararası başarı elde etti. 25 üniversite takımı finale kaldı.
Temmuz ayında İtalya'nın Parma kentinde düzenlenen; Ferrari, Maserati ve Dallara gibi büyük otomotiv üreticilerinin ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin mühendisliklerini sergiledikleri yarışmada Tulpar Racing ekibi ürettikleri ilk araç olan "Aura 22" ile dikkatleri üzerine çekti.
10 kişilik bir ekibin ürettikleri araçla katıldığı yarışmada, özellikle takım işinde "araç tasarımı, üretimi, iş planı ve maliyet" alanlarında İngilizce sunumlar yaparak jüri karşısına çıkan Tulpar Yarış Takımı, plan kategorisinde ilk kez katıldıkları yarışmada 135 dünya üniversitesi arasında 16. sırada yer alarak önemli bir deneyim kazandılar.
Aura 22 TEKNOFEST'te görünecek
Atatürk Üniversitesi'nin akademisyenler ve öğrencilerle çağdaş projelere imza attığını vurgulayan Rektör Prof. Ömer Çomaklı: “Ürettikleri ilk formül aracı ve araçları ile uluslararası yarışmada finale kalarak ülkemizi ve üniversitemizi başarıyla temsil eden Mühendislik Fakültesi öğrencilerimizden oluşan Tulpar Yarış Takımı” Aura 22”, bu yıl yine üniversitemizin standında yer alacak olan Türkiye'nin en büyük teknoloji yarışması TEKNOFEST'te Samsun'da gerçekleştirilecek. Özellikle gençlerin ilgisini çeken bu araç TEKNOFEST'te sergilenecek ve kullanılacak, aracı üreten ekip tarafından meraklılardan gelen sorular yanıtlanarak deneyimler paylaşılacak. Bu vesileyle tüm ekibi ve onlara yol gösteren akademisyenlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.
Aura 22 formula aracı İtalya’da Sahne aldı
Aura 22 formula aracı İtalya’da Sahne aldı
Aura 22 formula aracı İtalya’da Sahne aldı
Aura 22 formula aracı İtalya’da Sahne aldı

Detaylı bir şekilde, Aura 22 formula aracı İtalya’da Sahne aldı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum