Atık malzemeler geri dönüşüme kazandırılıyor , KIRIKKALE haberleri

Son Dakika KIRIKKALE haberleri: Kırıkkale’nin Yahşihan Belediyesi tarafından atık malzemelerin geri dönüşüme kazandırılmasıyla amacıyla başlatılan kampanya sürüyor.

Atık malzemeler geri dönüşüme kazandırılıyor
, KIRIKKALE haberleri
Editör: Derya Demir
23 Eylül 2022 - 14:08
Atık malzemeler geri dönüşüme kazandırılıyor , KIRIKKALE haberleri, KIRIKKALE İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Kırıkkale’nin Yahşihan Belediyesi tarafından atık malzemelerin geri dönüşüme kazandırılmasıyla amacıyla başlatılan kampanya sürüyor.
Yahşihan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce, "Sıfır Atık" projesi çerçevesinde kağıt, metal, plastik ve cam atıklarının geri dönüşüme kazandırılması için ilçenin farklı noktalarına atık kutuları yerleştirildi. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, çevre kirliliğinin önüne geçmek ve ekonomiye katkı sağlanması amacıyla başlatılan kampanyaya vatandaşların da destek vermesini istedi.
Kampanyanın öneminden bahseden Türkyılmaz, "Sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir kalkınma anlayışı ile ilçemizin en yoğun kullanılan noktalarına toplamda 60 adet atık toplama kutusu yerleştirdik. ’Sıfır atık’ projesiyle amacımız atık miktarını olabildiğince azaltarak israfı önlemek ve kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlamaktır. Gelecek nesillerde çevre bilincinin oluşturulması açısından çok önemli bir yola çıktık. Toprak en büyük sahiplenicidir. Buradan tüm ilçe halkımıza projemizde desteklerini beklediğimizi söylemek isterim. Gelin hep birlikte doğaya nefes olalım" dedi.
Atık malzemeler geri dönüşüme kazandırılıyor
Atık malzemeler geri dönüşüme kazandırılıyor
Atık malzemeler geri dönüşüme kazandırılıyor
Atık malzemeler geri dönüşüme kazandırılıyor

Detaylı bir şekilde, Atık malzemeler geri dönüşüme kazandırılıyor , KIRIKKALE haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. KIRIKKALE ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum