'Atatürk Havalimanı'nı yıkmak Türkiye'ye ihanet'

'Atatürk Havalimanı'nı yıkmak Türkiye'ye ihanet', Gündem Haberleri.

'Atatürk Havalimanı'nı yıkmak Türkiye'ye ihanet'
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 12:28
'Atatürk Havalimanı'nı yıkmak Türkiye'ye ihanet', Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, işler durumda olan oysa İstanbul Havalimanı ’nın çalışması için 3 yıldır tarifeli seferlerin durdurulduğu Atatürk Havaalanı ’nın yıkılması için pazarlık usulüyle yapılan ihaleye karşı çıktı. Akın, konuyla ilgili yazılmış bir açıklama yaptı.

“ATATÜRK HAVALİMANI ’NIN YIKILMASI TÜRKİYE ’YE İHANET”

İstanbul Havaalanı ’nın etkilenmemesi nedeniyle işler durumdaki Atatürk Havaalanı ’ndaki tarifeli seferlerin 3 yıl önce durdurulduğunu hatırlatan Akın,

“AK Parti iktidarının pandemiyi  ederek alternatif o kadar fazla yer bulunmasına karşın Atatürk Havaalanı ’ndaki pistin üzerine hastane yapması büyük bir zarara niçin olurken, kamuoyuna yansıyan haberlere tarafından havalimanının en ince ayrıntısına kadar yıkılması için ihale yapıldığı ortaya çıktı.

İşler durumda olan ve izin verilmesi durumunda tarifeli uçuşların da başlayabileceği Atatürk Havalimanı ’nın gereksiz yere yıkılması Türkiye ’ye ihanet anlamına gelecektir.” dedi.

“SEÇİM ÖNCESİ YIKIM İÇİN ACELE EDİLMESİ MANİDAR”

Türkiye ’de mevcut idareli ve siyasi konjonktür dikkate alındığında, muhtemel bir erken tercih ihtimalinin böylece çok kesim göre dile getirildiğini söyleyen Akın,

“Seçimlerin zamanında yapılması durumunda da takriben bir sene gibi kısa bir zaman içerisinde Haziran 2023 ’te ülkemizde Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler gerçekleştirilecektir. Seçimlere bu değin kısa bir vakit kala; Atatürk Havalimanı ’nın iyice yıkılması için telaş edilmesi manidardır.

AK Parti kendi yandaş şirketleri tarafından işletilen yeni havalimanının etkilenmemesi için mümkün bir iktidar değişikliğinde işler durumdaki Atatürk Havaalanı ’nı yıkarak yeniden açılmamasını amaçlamaktadır.” ifadelerini kullandı.

“KAMU VİCDANINDA HESAP VERECEKLER”

“İşler durumda olan Atatürk Havaalanı ’nın yıkılması ülkemizdeki en önemli ulaşım tesislerinden birinin iyice değil olması anlamına gelecektir. ” diyen Akın sözlerini şöyle tamamladı:

“Atatürk Havalimanı ’nın hiçbir sebep yokken ayrıntılarıyla siyasi bir tercihle yıkılması kamuya büyük bir hasar oluşturacaktır. Henüz yılbaşında yaşanan kar yağışı nedeniyle İstanbul Havaalanı yerine Atatürk Havaalanı ’na inmek zorunda kalan iktidar temsilcileri aldıkları bu karar sebebiyle kamu vicdanında hesap vereceklerdir.”

 

'Atatürk Havalimanı'nı yıkmak Türkiye'ye ihanet', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum