evde masajmasaj istanbul

Ataşehir'de İSKİ çalışması sırasında boru patladı, su metrelerce yükseğe fışkırdı

İddiaya göre Ataşehir İçerenköy Mahallesi Başıbüyük Yolu Caddesinde bir süredir İSKİ'nin yaptığı alıştırma sırasında içme suyunun taşındığı su borusu patladı.

Ataşehir'de İSKİ çalışması sırasında boru patladı, su metrelerce yükseğe fışkırdı
Editör: 15Haber
05 Ekim 2021 - 15:56

İddiaya göre Ataşehir İçerenköy Mahallesi Başıbüyük Yolu Caddesinde bir süredir İSKİ'nin yaptığı alıştırma sırasında içme suyunun taşındığı su borusu patladı. Tazyikli su metrelerce yükseğe fışkırarak 6 katlı apartmanın hemen hemen 3'üncü katına kadar ulaştı.

Vatandaşların olayı ihbar etmesi üstüne caddeye meslek makinesi sevk edildi. Tazyikli suyun üstü kepçe ile kapatılarak etkisi azaltıldı. daha sonra yetkililer vanayı kapatarak tadilat çalışmasına devam etti. Suyun yaklaşık 1.5 saat her tarafında fışkırdığı öğrenildi.

Suyun fışkırdığı caddede esnaf olan Burhan Arda, “İSKİ'nin arabası geldi buraya. Kazı yapıyorlardı. Kazı yaparken aşağı doğru inerken pat diye böyle bir şeyler oldu orada. Sonra sıçramaya başladı o şekilde ve ikinci bir şekilde gördüğünüz gibi süratli bir şekilde su aktı. Ondan sonra müdahale ettiler lakin müdahale eksik kaldı. Su öyle ya da böyle bir buçuk saatten beri akıyor” dedi.

Metin Başar - Iftihar Hamzaoğlu
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum