Ataşehir 'de eczane çalışanlarına saldırı

Ataşehir ’de eczane çalışanlarına saldırı, Gündem Haberleri.

Ataşehir 'de eczane çalışanlarına saldırı
Editör: 15Haber
20 Haziran 2022 - 16:27
Ataşehir ’de eczane çalışanlarına saldırı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Durum, dün Ataşehir İçerenköy Mahallesi'nde bulunan nöbetçi eczanede meydana geldi. İddiaya kadar nöbetçi eczaneyi arayan annesine hatalı adres söylenmesi üstüne eczaneye gelen şahıs, eczane çalışanlarına saldırdı ve içeride bulunan bilgisayara yumruk atarak zarar verdi.

Reçetesini vererek ilaçları isteyen saldırgan, eczanede yer alan diğer vatandaşların sakinleştirmeye çalışmasına rağmen eczane çalışanlarına tehditler savurarak küfürler etti. Eczacı kadının polis arayın demesi üstüne agresif “Polisi ararsan seni öldürürüm. Kafanı koparırım senin" ve “Haberlerde gördüklerinize benzemem” diyerek tehditler savurdu.

Eczacı Ayşenur Ören'in saldırgan hakkında davacı olması üstüne polis ekipleri şahsı bulmak için arama çalışması başlattı. Evinin aranması sonrası evde bulunamayan şahıs, polis ekipleri kadar yakalanarak ifadesi içerlemek üzere İçerenköy Polis Merkezi'ne getirildi. Saldırganın eczanede terör estirdiği anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

"Biz adres tanımlamak zorunda değiliz, biz sağlık danışanıyız"

Saldırıya uğrayan Eczacı Ören, “Ilk Önce annesiyle başlıyor olay. Annesine biz telefonda yol tarifi veriyoruz. Bayan söylediğimiz yerin bütün aksi yöne gittiği için ikinci kez arayıp beni azarladı. Ben sabırla yolu tekrardan anlatıp sizi bekliyoruz biçiminde konuştum. Yaklaşık 1 buçuk saat geçti, ben bundan böyle unutmuştum, çok yoğunduk. Kişi geldi, siz ne biçim eczanesiniz, adres tanımlama edemiyorsunuz, ne alaka o yolla bu yol diyerek hesap sordu. Biz adres tarif etmek zorunda değiliz, biz halkımıza ilaç tedariğinde bulunuyoruz, sağlık danışanıyız. sonradan reçetesini yüzüme fırlatarak ver tez şunu dedi, natürel küfür var aralarda. O sırada da annem üslubunuza uyarı edin dedi. Üslubunuzu bilmem ne yaparım diyerek burada bulunan cam pleksime yumruk attı. Pleksi devrildi, ekranım da devrildi. Ben olayın şokuyla sen ne yapıyorsun diye bağırdım; bu sefer benim üstüme yürüdü, küfürler etti, annemi itti, araya giren kalfamı ittirdi. sonra ben polisi arayın diyince bana yumruk atmaya kalkıştı” dedi.

“Senin boynunu koparırım dedi, ölümle tehdit etti”

Ören devamında, “Ben polisi seslenmek için arkadaki tarafa gittim, müşteriler araya girdi. O arada bana ben senin bildiğin erkeklere benzemem, o polis aranırsa senin boynunu koparırım dedi, ölümle korkutma etti. Halen ısrarla ilaçları da istediği için ilaçları raftan alıp sisteme bile işlemeden gitmesi için verdim. Tüm aileme, anneme, babama herkese küfür edip bastı gitti. Karakola gittik davacı olduk. Darp raporu da aldım çünkü pleksinin parçaları kolumu çizdi. Aranıyordu en son, şimdi bulunmuş, derhal karakolda” ifadelerini kullandı.

Ömer Karaoğlu - Onur Hamzaoğlu
 

Ataşehir ’de eczane çalışanlarına saldırı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Ataşehir ’de eczane çalışanlarına saldırı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum