evde masajmasaj istanbul

Ataşehir 'de 'çocuğum üşüyor' diyen yolcuyu aracına almayan taksiciye ceza

İstanbul'da taksiciler kadar mağdur edilen yolcuların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Ataşehir 'de 'çocuğum üşüyor' diyen yolcuyu aracına almayan taksiciye ceza
Editör: 15Haber
09 Ekim 2021 - 13:28

İstanbul'da taksiciler kadar mağdur edilen yolcuların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Ataşehir'de yaşanan olayla, mağdur yolculara bir yenisi daha eklendi.

Havanın soğuk olması nedeniyle evine taksiyle gitmek isteyen bayan yolcu, kendisini araca almayan şoföre, "Lütfen, bakın çocuğum üşüyor.

Kısa mesafe lakin 100 lira vereyim" dedi. Ancak sürücü, "Ben karşının taksisiyim" diyerek bayan yolcuyu araca almadı. Yaşanan anlar cep telefonu kamerasına yansırken, olayın basında yer almasıyla taksi sürücüsü büyük tepki çekti.

Trafik Kontrol Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmada, 34 TJR 47 plakalı ticari taksi polislerce Bağcılar'da Halkalı Caddesi üstünde durduruldu. Yapılan kontrollerde ticari taksinin belediye ruhsatının daha öncesinde iptal olduğu tespit edildi.

Vasıta sürücüsü Muharrem Y.'ye, 2918 sayılı KTK'nın EK2/5 (Büyükşehir Belediyesi tarafından bahşedilen tahdit ya da çalışma izninin/ruhsatının süresi bittiği halde, belediye sınırları zarfında gezgin taşımak) maddesinden bin 339 TL cezai operasyon uygulandı. 34 TJR 47 plakalı ticari taksi 3 gün zaman ile trafikten men edildi. Keza araç sürücüsü Muharrem Y.'nin "Ticari Araç Yararlanma Belgesi" İBB kadar geçici vakit askıya alındı.

Cem Güney Kılıç - Aykut Zorlama
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum