Atanamayan öğretmen İYİ Parti grubunda konuştu: Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum, markette çalışıyorum

Atanamayan öğretmen İYİ Parti grubunda konuştu: Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum, markette çalışıyorum, Atanamayan öğretmenlerin sorunu senelerdir ülkemizin kanayan yarası...

Atanamayan öğretmen İYİ Parti grubunda konuştu: Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum, markette çalışıyorum
Editör: 15Haber
24 Kasım 2021 - 20:02
Atanamayan öğretmen İYİ Parti grubunda konuştu: Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum, markette çalışıyorum,

Atanamayan öğretmenlerin sorunu senelerdir ülkemizin kanayan yarası... Maalesef bu sorun her geçen yıl üniversitelerin verdiği yeni mezunlarla daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Türk Dili ve Edebiyatı mezunu Ekrem Demir de birçok meslektaşı gibi yıllardır atanmayı bekliyor. İYİ Parti grubunda Meral Akşener'in kürsüye çıkardığı Demir, söyledikleriyle ayrıca düşündürdü keza de vicdanları sızlattı.

"MARKETTE KAFEDE ÇALIŞMAK İÇİN Mİ HOCA OLDUK?"

Atanamadığı için şimdilerde markette çalıştığını açıklayan Demir, "KPSS'ye hazırlanmak fiziksel ve manevi bizi yıpratıyor. Markette, kafede kastetmek için mi hoca olduk? 'Her ile üniversite açtım her bölümü ekledim' aramak basit. Manâlı olan buradan mezun olanlar mesleklerini yapabiliyorlar mı?" ifadelerini kullandı.

TORPİL İDDİALARINI GÜNDEME GETİRDİ

Açıklamasının devamında torpil iddialarına atıfta bulunan Demir, "Bir gün ücretli öğretmenliğe uygulamak zorunda kaldım. Başvurum olumsuz oldu. Merak edip kapıya asılan listeyi görmeye gittim. Listede kendi bölümümde öğretmenlik yapacak arkadaşın ismini ve bölümünü gördüm. Dost muhasebe mezunu. Buradan soruyorum herkese kardeşinizin, çocuğunuzun Türk Dili ve Edebiyatı dersini muhasebe mezunu birinden almasını ister misiniz?" dedi.

??Sene sonu #dolar tahmininiz nedir?

18.50 itibariyla güncel Dolar kuru:

1 Dolar = 12,73 Türk Lirası

— Haberler () November 23, 2021

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Atanamayan öğretmen İYİ Parti grubunda konuştu: Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum, markette çalışıyorum, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum