ATA AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranı! ATA AÖF vize sonuçları ne zaman açıklanacak 2021?

ATA AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranı! ATA AÖF vize sonuçları ne zaman açıklanacak 2021?, ATA AÖF vize sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor.

ATA AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranı! ATA AÖF vize sonuçları ne zaman açıklanacak 2021?
Editör: 15Haber
01 Aralık 2021 - 10:08
ATA AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranı! ATA AÖF vize sonuçları ne zaman açıklanacak 2021?,

ATA AÖF vize sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde öğrenim gören adaylar, Kasım ayının 20-21'inde ara sınavlara girdi. Öğrenciler ATA AÖF vize sınavında birincil 7 üniteden sorumluluk sahibi oldular. Öğrenciler, SOY AÖF vize sonuçlarına CET Üni OBS üzerinden erişebilecekler. Peki CET AÖF vize sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 ATA AÖF imtihan sonuçları sorgulama ekranı

CET AÖF VİZE SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kasım ayının 20-21'inde gerçekleştirilen ATA AÖF vize sınavlarının sonuçları henüz açıklanmadı.

Ata Üni Imtihan sonuçları, genellikle sınavların tamamlanmasının peşinde takriben 1 hafta içerisinde bildiri edilir. SOY AÖF sınav sonuçlarının bu hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

Sınava katılan adaylar, SOY AÖF vize sonuçlarına Öğrenci Veri Sistemi (OBS)'den erişebilecekler.

SOY AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

CET AÖF Sınavları merkezi sınav yöntemiyle (yüz yüze) gerçekleştirilmektedir. SOY AÖF sınavlarında her bir ders için verilen süre 30 dakikadır.

Imtihan sonuçlarına itirazda bulunmak isteyen öğrencilerin Öğrenim Yönetim Sistemi'nde (LMS) bulunan "Netice İtirazı" butonunu tıklayarak zorunlu bilgileri doldurduktan sonradan itirazlarını belirli tarihe dek Atatürk Üniversitesi'ne iletmeleri gerekiyor. Bu tarihten sonra yapılan itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Gönderilen itirazlar değerlendirilip geri bildirimler sistem üzerinden yapılacaktır.

SOY AÖF BAŞARI PUANI NASIL HESAPLANIR?

Ders başarı notu ara sınav puanının %30'u ve yarıyıl sonu/bütünleme/üç ders sınav puanının %70'i alınarak hesaplanır.

Blok Uygulama derslerinde ise bu oran yıl içi kullanım puanının (ara imtihan yerine geçer) %60'ı ve yarıyıl sonu/bütünleme sınavının %40'ı alınarak hesaplanır.

Öğrencinin geçme veya kalma durumunu galibiyet notu belirler. Bütün sınavlarda 4 hatalı 1 doğru cevabı götürmektedir.

SOY AÖF Sınav sonuçlarının değerlendirilmesi sürecinde ise dört hatalı yanıt bir içten cevabı götürecek.

Blok başvuru dersleri açık havada, öteki derslerde ders galibiyet notuna ara imtihan puanının katkısı %30, yarıyıl/yılsonu/bütünleme sınav puanının katkısı ise %70 oranında olacak.

ATA AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranı! ATA AÖF vize sonuçları ne zaman açıklanacak 2021?, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum