evde masajmasaj istanbul

At pansiyonunda 5 yıldızlı hizmet

At pansiyonunda 5 yıldızlı hizmet, Düzce ’de, İngiliz taylar ile damızlık atların bakımının üstlenildiği, aynı anda 28 atın bakımının yapıldığı beygir pansiyonunda 5 yıldızlı hizmet veriliyor.

At pansiyonunda 5 yıldızlı hizmet
Editör: 15Haber
13 Ekim 2021 - 02:36
At pansiyonunda 5 yıldızlı hizmet,

Düzce ’de, İngiliz taylar ile damızlık atların bakımının üstlenildiği, aynı anda 28 atın bakımının yapıldığı beygir pansiyonunda 5 yıldızlı hizmet veriliyor. At pansiyonunda bilhassa yarış atı yetiştiriciliği konusunda da bilirkişi çalışanlar ödev yapıyor. At sahipleri, Düzce ’yi Ankara ve İstanbul gibi iki metropolün aralarında yer alması nedeniyle tercih ediyor.

YAVUZ HIZEL: BURADA DOĞAN ATLAR HİPODROMLARDA YARIŞIYOR

At pansiyonunun sahibi Yavuz Hızel tayları yetiştirerek hipodromlara gönderdiklerini söyledi. Hızel, “Atlar fazla hisli hayvanlardır. Burada doğan atlar hipodromlara gidip yarışıyorlar. İngiliz atlarına bakıyoruz. Atların sahiplerinin diğer illerde diğer işleri oluyor; doğumdan büyüyene kadar bakımlarını üstleniyoruz. At bakmak zordur. İlgilenmek, başında durmak ve itina kullanmak gerekiyor. Hepsinin ayrı yiyecekleri var. Anne atların, tayların, damızlık atların yiyecekleri öbür. İhtiyaçlarını dikkatle karşılamaya çalışıyoruz” dedi.

"AT SAHİPLERİ DÜZCE ’Yİ TERCİH EDİYORLAR"

Yavuz Hızel, özellikle İngiliz atı bakımı konusunda Düzce ’nin havasının oldukça kullanışlı olduğuna dikkat çekerek, “Burada genelde anne atlar var. Jokey kulübünün haralarına götürüp çiftleştirdikten sonradan tayları yetiştiriyoruz. Taylar 18-19 aylıkken hipodromlara gider. Düzce ’de Akçakoca ’dan gelen deniz havası ve ıslak iklim var. İngiliz atı yetiştiriciliği için epeyce yerinde. üstelik İstanbul ve Ankara gibi iki metropol ortasında yer aldığımız için ulaşım da gizli. At sahipleri Düzce ’yi büyük ölçüde seçim ediyorlar” diye konuştu.

Tezcan SOLMAZ / DÜZCE, (DHA)

At pansiyonunda 5 yıldızlı hizmet, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum