Askeri danışmanlık için kuruldu

Askeri danışmanlık için kuruldu, Gündem Haberleri.

Askeri danışmanlık için kuruldu
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 17:33
Askeri danışmanlık için kuruldu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

2012 yılında kurulan Milletlerarası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş (SADAT) ’ın geçtiğimiz yıllarda TBMM ’ye bahşedilen araştırma önergeleri ile adını duyurdu. İstanbul ’da yer alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın eski başdanışmanı Adnan Tanrıverdi ’nin kurucusu olduğu SADAT ’ın merkezine gitmesiyle bir kere daha gündeme geldi.

SADAT NEDİR?

Türkiye ’de milletlerarası savunma alanında danışmanlık ve askeri eğitim veren ilk ve tek şirket olduğu belirtilmiş ve eski TSK mensuplarının görev aldığı Sadat, askeri ve “iç emniyet” yani “terörle uğraş” alanında danışmanlık ve eğitim hizmeti veriyor.

Askeri ve emniyet alanında o kadar çok eğitimi veren şirketin, kursları arasında “Gayri Nizamı Harp” ve “Belirgin Nişancılık” gibi başlıklar da uyarı çekiyor. “Kara Harekatı”, “Belirgin Nişancılık”, “Koruma”, “Imha”, “Gayri Nizami Harp”, “İleri Tek Er Muharebe”, “Topçu ve Havan İleri Gözetleyicilik”, “Tank / Zırhlı Vasıta Avcılığı” gibi kurs eğitim paketleri bulunuyor.

SADAT AÇILIMI NEDİR?

Milletlerarası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. veya SADAT A.Ş., Türkiye merkezli bir askeri danışmanlık şirketi olarak biliniyor. Şirket, 28 Şubat 2012 tarihinde emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi göre belirlenmiş olup milletlerarası alanda askeri ve iç eğitim, savunma danışmanlığı ve cephane alımı gibi hizmetler sunuyor.

Askeri danışmanlık için kuruldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum