Askerden dağıtım iznine gelen genci öldüren 2 sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Askerden dağıtım iznine gelen genci öldüren 2 sanığa ağırlaştırılmış müebbet, Gündem Haberleri.

Askerden dağıtım iznine gelen genci öldüren 2 sanığa ağırlaştırılmış müebbet
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 16:58
Askerden dağıtım iznine gelen genci öldüren 2 sanığa ağırlaştırılmış müebbet, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Durum, 30 Haziran 2001 tarihinde Derince ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, o tarihte asker olan Kasım Okumuş, dağılım iznine geldiği sırada kimliği süresiz kişiler göre darp edildikten sonra boğuldu. Kasım Açık Fikirli'ın telefon ve cüzdanını bölge şahıslar, olay yerinden kaçarak uzaklaştı. 2001 yılında faili bilinmez olarak kapatılan dosya, Kocaeli İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şubesi Suç Oluşturan bürosu dedektifleri kadar bitmiş açıldı. Dosyayı titiz bir şekilde inceleyen ekipler, yeni deliller ışığında bambaşka bilgilere ulaştı. Zanlının o dönem arkadaşı olan iki şüpheli üzerinde yoğunlaşan ekipler, geçen sene yaptıkları operasyonla Hidayet İlkme'yi gözaltına aldı. Hidayet İlkme ile birlikte cinayeti işlediği iddia edilen diğer şüpheli Tamer Korkmaz ise diğer bir suçtan dolayı cezaevinde olduğu öğrenildi. Hidayet İlkme de tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

"Ben vicdanen rahatım"

Kocaeli 7. Ağır Cinayet Mahkemesinde sanıkların yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya tutsak sanıklar Hidayet İlkme, Tamer Korkmaz ve taraf avukatları katıldı. Suçlamaları kabul etmeyen Tamer Korkmaz, "Polisler kendi kafalarında akıcılık kurdu. Muhakkak Kasım'ı biz öldürmedik. Kasım'ın ailesi yalancı şahit tutuyor. Gelen tanığın gözleri bile görmüyor, beni tanıması muhtemel değildir. Ben vicdanen rahatım. Olay yerinde telefon sinyalim değil, DNA'm yok. Kasım'ı ben öldürmedim, tahliyemi ve beraatimi istek ediyorum" dedi.

"Zorlama altında açıklama verdim"

Suçsuz olduğunu söyleyen Hidayet İlkme, "Fiziki delil olmadığı halde cezalandırılmamız isteniyor, mütalaayı kabul etmiyorum. Bu yaşıma kadar bu durum dışarıda emniyete gitmişliğim deha yoktur. Polisler ifademde bana zorlama uyguladı, zorlama altında ifade verdim. Olayla bir ilgim yoktur, tahliyemi istiyorum" diye konuştu.

Ağırlaştırılmış müebbet

Cumhuriyet savcısı Açık Fikirli Can, mahkemeye sunduğu mütalaasında, kabahat vasfı ve delil durumunun dikkate alınarak, sanıkların tutukluluk halinin devamını istek etti. Kararını açıklayan duruşma heyeti ise sanıkların indirim uygulanmaksızın Kasım Açık Fikirli'ı öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Fehime Kartal

Askerden dağıtım iznine gelen genci öldüren 2 sanığa ağırlaştırılmış müebbet, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Askerden dağıtım iznine gelen genci öldüren 2 sanığa ağırlaştırılmış müebbet haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum