evde masajmasaj istanbul

Aşı olmayı sürekli erteledi, hastanede kabusu yaşadı

Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl ’de de derece derece normalleşmeyle birlikte korona virüs olgu oranlarında artma meydana geldi.

Aşı olmayı sürekli erteledi, hastanede kabusu yaşadı
Editör: 15Haber
08 Ağustos 2021 - 12:46

Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl ’de de derece derece normalleşmeyle birlikte korona virüs olgu oranlarında artma meydana geldi. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca ’nın 24- 30 Temmuz haftası, 100 binde vaka sayısı en fazla artan iller haritasında Bingöl üçüncü sırada yer aldı. Vaka oranın fazla olduğu kentte, Devlet Hastanesindeki korona virüs çare bölümlerinin büyük çoğunluğu neredeyse doldu. Bingöl Devlet Hastanesi korona virüs servisinde yatan ve tedavisi aralıksız 33 yaşındaki hasta Şerif Akcan, yaşadıklarını İHA muhabirine anlattı. Kurban Bayramını geçmek için İstanbul ’dan memleketi Kiğı ilçesine gelen Akcan, bayramın birinci rahatsızlandı ve testi fazla çıktı. Arkasında Devlet Hastanesinde tedavisine başlanan Akcan, 8 gün boyunca korona virüs yoğun bakım servisinde kaldı.

17 gündür hastanede çare gören ve şuan adi servise alınan Akcan, “Normalde İstanbul ’da yaşıyorum. Bayram tatilinde köyüme ulaşmak istedim. Bayramı burada vermek istedim. Nasip olmadı. Geldiğim gibi hastanelik oldum. Çok kötü oldum, yoğun bakıma girdim. Bir hafta 8-9 gün yoğun bakımda kaldım. Bunun bir sebebi de aşı olmadığım için. Aşı olmadığım için de fazla pişmanım. Keşke olsaydım, erteledim aralıksız olarak, kötü oldum. Aşı olmayan herkese tavsiye ederim, aşı olsunlar. Bu hafta öbür hafta bugün, yarın derken bu duruma geldik” dedi.

“BURADAN ÇIKAMAYABİLİRİM DEDİM”

Yoğun bakımda fena olduğunun altını çizen Akcan, “Yoğun bakımda çok fena oldum, kendimden geçtim. Artık dedim ola ki buradan çıkmayabilirim. Kurban olduğum Allah destek etti, doktorlar, hemşireler sıradan bir ilgilendiler. Buna da şükür. Bu işin hiçbir şakası yok. Ne gence bakar ne yaşlıya bakar. Ben de gencim bir şey olmaz dedim ama bugün bu haldeyim. Aşı olmayanlar mutlaka aşısını olsunlar. Ben duruma geldim, benden sonrakiler bu duruma gelmesin” şeklinde konuştu.

“BANA BİR ŞEY OLMAZ DİYEREK AŞI GEÇİŞTİRİLİYOR”

Vaka sayılarının artmasının kendilerini üzdüğünü belirten Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ramazan Gengörü, “Sağlık Bakanlığının açıkladığı son verilere tarafından Bingöl korona virüs hastalığının yükselişe geçtiği birincil 3 il arasında yer almakta. Tabi bu rahatsızlık sayısının pozitif olması keza bizleri üzüyor hem de hastanede verilecek olan afiyet hizmet kalitesini de etkiliyor. Biz insanlarımızdan aşı olmalarını istiyoruz, bilhassa genç popülasyonunda aşıya karşısında bir dayanıklılık var. Maalesef bana bir şey olmaz, ben sonradan olurum diye bazı bahanelerle aşılar geciktiriliyor. Şuan hastanemizde yatan hastaların çoğu aşısız hastalar ve bunların birçoğu genç hasta. Yan bunların bir kısmı hastalığı ağır geçiriyor. Hem aileler için keza de bizim için üzücü bir şart” diye konuştu.

Vatandaşların aşı olmaları durumunda bile maske, mesafe ve hijyene uyarı etmesi gerektiğini vurgulayan Başhekim Gengörü, “Keza şunu da belirteyim aşılarımızı olduğumuzda bile maske, uzaklık ve temizlik kurallarına aynı şekilde uymamız lazım. Aşı olduk diye istediğimiz her şeyi bağımsızlık bir şekilde yaparız mantığı yanlış. Buna da dikkat etmemiz lüzumlu” ifadelerini kullandı. (İHA)

İstanbul'da aşı olan kişi sayısı açıklandı İlginizi Çekebilir İstanbul'da aşı olan kişi sayısı açıklandı Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum