"Asgari ücretten vergi alınmasın" diyen Cübbeli Ahmet'in patronlara bir mesajı var: Fazla vereni dövüyorlar mı?

"Asgari ücretten vergi alınmasın" diyen Cübbeli Ahmet'in patronlara bir mesajı var: Fazla vereni dövüyorlar mı?, En Az ödenti zammında geri sayım başlarken, rakamlarda ortaya atılmaya başlandı.

"Asgari ücretten vergi alınmasın" diyen Cübbeli Ahmet'in patronlara bir mesajı var: Fazla vereni dövüyorlar mı?
Editör: 15Haber
21 Kasım 2021 - 08:54
"Asgari ücretten vergi alınmasın" diyen Cübbeli Ahmet'in patronlara bir mesajı var: Fazla vereni dövüyorlar mı?,

En Az ödenti zammında geri sayım başlarken, rakamlarda ortaya atılmaya başlandı. Siyasi partiler, sendikalar önerilerini bir bir açıklarken, hükümet kanadından yapılan açıklamalarda son yılların en yüksek zammı olacağı belirtildi.

DİSK 5.200 TL İSTEDİ

Dün DİSK talebini açıkladı. Net en az ücretin 5.200 TL olmasını öneren DİSK, diğer bütün çalışanlara 1.000 TL iyileştirme ve asgari emekli maaşının en düşük ödenti düzeyine çekilmesini istedi.

SİYASİ PARTİLERİN ÖNERİSİ

HDP'nin en az aidat önerisi 5 bin TL olurken, İYİ Parti'nin önerisi ise 4 bin TL oldu. Cumhur İttifakı'nın ortağı Büyük Birlik Partisi ise en düşük 4 bin TL olması gerektiğini duyurdu.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan ise, "En Düşük vergi 4 bin lira olacak mı?" sorusuna "Bu dediğiniz anlattıklarımızdan çıkabilecek netice, belki bu tarafları gösterebiliyor. Endişe etmeyin diyorum" diyerek yanıt verdi.

TARTIŞMALARA CÜBBELİ AHMET DE KATILDI

En Az ücret zammı tartışmalarına son olarak Cübbeli Ahmet de katıldı. En Az ödenti konusunda adaletsizlik ve büyük bir gaddarlık olduğunu ifade eden Cübbeli Ahmet, asgari ücretten aidat alınmaması gerektiğini dile getirdi.

Cübbeli Ahmet asgari vergi konusunda şunları söyledi:

"Asgari aidat.. Tabii burada büyük adaletsizlik var büyük zulüm var, diğer taraftan ücret alınıyor adam yemeye ekmek bulamıyor yanına zeytin koyamıyor yanına üstelik ödenti olmaz. Bu adaletsizlik olur. Benim bu hususlarda çok bilgim değil ekonomist değilim lakin bana da bir yanıt ver dediler, ben şu anda minimum ücret şu olsun diye sendika lafıyla konuşacak değilim ama insanları doyuracak rakamda olması lazım.

"FAZLA VERENİ DÖVÜYORLAR MI?"

Acilen bu ırk Müslümansa işine geldiğine Müslüman ya, hele ama meslek adamları zenginler çoğunlukla gavurum diyen çıkmaz, madem o kadar seni Allah Rasulü bağlar ayet hadis bağlar, sen hükumet devlet bunu 2 bin 200 yaptı sen bunu vermek zorunda değilsin fakat, pozitif vereni dövüyorlar mı?Dolayısıyla sen yarın ahirette ne cevap vereceğini düşün.

Açlık sınırı minimum ücret 2 bin 285 lira özlem sınırı ne? 2 bin 988 lira olmuş. Arada 703 lira fark var. Yani asgari ücret bölge insan doyması için 2 bin 988 lira alsa ama karnı doyacak diğerlerini konuşmuyoruz, bu adam nerde yatacak elektrik su.. 703 lira beceriksiz alıyor karın tokluğundan aşağıda, peki yoksulluğu konuşmuyoruz2021 Ekim ayındaki hesapla fakirlik sınırı olmuş 10 bin 335 lira.

"ANNENİN BABANIN RUHUNA SAY"

Ne yapacak şu anda bu adam? Adama diyorsun ki kanaat et, nasıl edecek? Sen sıradan eve kanaat etmiyorsun villa istiyorsun, arabaya kanaat etmiyorsun 3-5 milyonluk arabaya biniyorsun, kardeşim fakire de ne diyorsun 'neyinize yetmiyor minimum ödenti kanaat edin kardeşim İslam'da kanaat var' sana yok mu? Yemeğini yersin içeceğini içersin üstelik başını sokacak yer bulursun ondan sonra kanaat edersin ben de derim ki Allah'ın taksimatı kardeşim adam jet almış ne yapalım ben de eşek alamıyorum derim. Ama karnı aç olan başını sokacak yer bulamayan adam nasıl kanaat edecek? Bu zenginler var ya bunların bir birçok, gidiyor çeşme yaptırıyor hayrat yaptırıyor ya kardeşim kaç birey çalışıyor yanına 50 birey 100 kişi ver ona 5 bin lira ver ona 10 bin lira aylık, annenin babanın ruhuna hayrına say.

"EVLADIN GİBİ BAKACAKSIN"

Fena huylular cennete giremez buradaki kötü huylulardan niyet işçilerine fena davrananlar, çocuklarınıza nasıl ikram ediyorsunuz yanınızda çalışana o kadar ikram edin. Çocuğuna aylık ne değin masraf hakkı veriyorsun? Limitsiz. Bir saat alıyorlar 30 bin dolar, işçiye kaç lira veriyorsun? En Az ödenti. Evladın gibi bakacaksın, kendi yediğinizden yedirin diyor. Senin evde yenen etlerden butladan o yoksul yiyebiliyor mu? Ekseri ödenti versen yiyemez.

Senin yediklerinden yedir diyor giydiklerinden giydir diyor. Sen hangi kumaşı giyiyorsun hangi marka? Bir hesap yap bakalım 10 bin 20 bin liraya adamlar bir giyiyor çocukları ona ayrıca cipleri ona keza yatları katları ona hem 3 bin lira olsun mu olmasın mı onun hesabını yapıyorlar. Yapmayın ya öbür dünya var öleceğiz, tüm dünya sizin olsa sizi yaşatamazlar nefesiniz bitecek. Millet aç ya açık.Allah'tan korkun diyor güçleri yetmeyecek işler vermeyin diyor onlar da sizin gibi insan, Rasulullah SAV'ın ölmeden önce konuştuğu son birkaç kelimesi var, biri namazı terk etmeyin ikincisi yanınızda çalıştırdıklarınızın hakkına riayet edin"

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

"Asgari ücretten vergi alınmasın" diyen Cübbeli Ahmet'in patronlara bir mesajı var: Fazla vereni dövüyorlar mı?, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum