Artvin 'deki heyelan sonrası dağcılar incelemede bulundu

Artvin ’deki heyelan sonrası dağcılar incelemede bulundu, Gündem Haberleri.

Artvin 'deki heyelan sonrası dağcılar incelemede bulundu
Editör: 15Haber
02 Temmuz 2022 - 17:21
Artvin ’deki heyelan sonrası dağcılar incelemede bulundu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Artvin'in Hopa ilçesi Karadeniz Sahil Yolu Esenkıyı Tüneli mevkisin de dün meydana gelen heyelanda yamaçtan kopan dev kayalar, Gürcistan'a gitmek üzere yol kenarında park halinde bekleyen 2 tırın üstüne düştü. İhbar üzerine bölgeye AFAD, HOPAK, AKUT, polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Heyelanda Azerbaycan uyruklu tır sürücüsü Şahmar Kerimov (38) yaşamını yitirdi, Özbekistan uyruklu bir birey de yaralandı. Ekiplerin çalışması sonucu şoförün cansız bedenine ulaşıldı.

Hopa-Kemalpaşa arasındaki Karadeniz Sahil Yolu heyelan sebebiyle araç trafiğine kapanırken, Karayolu ekipleri yaptığı çalışma sonrası kapanan yolu sahil göre tek şeritli olarak ulaşıma açtı.

Dağcılar bölgede çözümleme yaptı

Yaşanan heyelanın arkasında ekipler bölgedeki enkazı kaldırmak için yoğun çalışma harcıyor. Yamaçtan kayaların her yerde kopma tehlikesine karşısında endüstrinsek dağcılar bölgeye giderek incelemede bulundu. Mevcut yüzeyde yer alan kayaların aşağıda düşme ihtimali için ayrıntılı çalışma yapıldı.

Hayatını kaybeden tır sürücüsün cenazesi memleketi Azerbaycan'a gönderilecek

Heyelanda yamaçtan kopan kayalar, Sarp Sınır Kapısını aşmak için yol kenarında sırasını bekleyen Azerbaycan uyruklu tır sürücüsü Şahmar Kerimov (38) içinde bulunduğu tırın üzerine düşmüştü. Feci şekilde hayatını kaybeden sürücünün cansız bedeni çıkartılarak otopsi için Artvin Devlet Hastanesine götürüldü. Yapılan incelemenin arkasında tır sürücünün cenazesi Kars'ta bulunan Azerbaycan konsolosluğu üzerinden memleketine gönderilecek.

Adem Güngör
 

Artvin ’deki heyelan sonrası dağcılar incelemede bulundu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Artvin ’deki heyelan sonrası dağcılar incelemede bulundu haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum