Artuklu Üniversitesi Mardin'i dünyaya tanıtıyor , MARDİN haberleri

Son Dakika MARDİN haberleri: Mardin Artuklu Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi, Sırbistan’da sürdürülebilir takılar ve geleneksel telkari Sanatı tanıtım programı gerçekleştirdi.

Artuklu Üniversitesi Mardin'i dünyaya tanıtıyor
, MARDİN haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 16:22
Artuklu Üniversitesi Mardin’i dünyaya tanıtıyor , MARDİN haberleri, MARDİN İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Mardin Artuklu Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi, Sırbistan’da sürdürülebilir takılar ve geleneksel telkari Sanatı tanıtım programı gerçekleştirdi.
Programda Mardin’in kadim sanatı, coğrafi işaretli geleneksel telkarisi ve sürdürülebilir takılar gelen misafirlere tanıtıldı. Gerçekleştirilen sanat etkinliğinde Mardin Artuklu Üniversitesi Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarım Bölümü Başkanı Doç. Dr. Nesrin Yeşilmen, Midyat Meslek Yüksek okulu Takı Tasarımı ve Kuyumculuk programından Öğretim Görevlisi Fatih Yeşilmen ve Öğretim Görevlis Sabahattin Akgül eserlerini sergiledi. Programın açılış konuşmasını Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy yaptı. Aksoy, "Yunus Emre Enstitümüzün Sırp dostlarımıza Türkçe kursları vermekle kalmadığını aynı zamanda kültürümüzü ve sanatımızı da dünyaya tanıttı. Telkari sanatı Türkiye’nin Güneydoğu’sunda yer alan tarih sanat ve kültür kenti Mardin’in en önemli el sanatlarıdır" dedi.
Artuklu Üniversitesi Mardin’i dünyaya tanıtıyor
Artuklu Üniversitesi Mardin’i dünyaya tanıtıyor
Artuklu Üniversitesi Mardin’i dünyaya tanıtıyor
Artuklu Üniversitesi Mardin’i dünyaya tanıtıyor
Artuklu Üniversitesi Mardin’i dünyaya tanıtıyor

Detaylı bir şekilde, Artuklu Üniversitesi Mardin’i dünyaya tanıtıyor , MARDİN haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. MARDİN ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum