Arkadaşı, kız kardeşini sosyal medyadan takip edince cinayet işledi

Arkadaşı, kız kardeşini sosyal medyadan takip edince cinayet işledi, Olay, 27 Mart tarihinde Kocaeli'nin Gölcük ilçesi Değirmendere Yüzbaşılar Mahallesi Şehit Onbaşı Parkı'nda meydana geldi.

Arkadaşı, kız kardeşini sosyal medyadan takip edince cinayet işledi
Editör: 15Haber
16 Kasım 2021 - 16:16
Arkadaşı, kız kardeşini sosyal medyadan takip edince cinayet işledi,

Olay, 27 Mart tarihinde Kocaeli'nin Gölcük ilçesi Değirmendere Yüzbaşılar Mahallesi Şehit Onbaşı Parkı'nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, parkta 9 şahıs arasında ağız dalaşı çıktı.

Tartışma sırasında Barış T., cebinden çıkarttığı bıçak ile Halil Kuru'yu (30) bıçakladı. Uzlaştırma T. ise kavgaya karışan Uğur T. göre silahla ayağından vuruldu. İhbar üzerine durum yerine gelen sıhhat ekipleri kadar birincil müdahalesi yapılan Kuru ve Uzlaşma T., hastaneye kaldırıldı.

Tedavi altına alınan Halil Kuru tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri tedavisinin arkasında Barıştırma T.'yi ve Uğur T.'yi yakalayarak gözaltına alındı. İfadelerinin arkasından adliyeye sevk edilen şahsılardan Uzlaşma T. tutuklanırken Uğur T. adli teftiş şartıyla hür bırakıldı.

Hakkında "Mahsus öldürme" suçundan dava açılan Barış T., başta egemen karşısına çıktı. Kocaeli 3. Ağır Cinayet Mahkemesi'nde görülen duruşmaya davalı Uzlaşma T. SEGBİS sistemiyle katılırken, taraf avukatları, tanıklar ve maktulün yakınları da salonda hazır bulundu.

"Uzlaşma'ın bana küfretmesinin sebebi kız kardeşini sosyal medyadan eklememmiş"

Olaya karışan Kavrama K., duruşmada şahit olarak dinlendi. Durum günü Uzlaşma T.'nin kendisini aradığını söyleyen Idrak K., "Bana küfürler ederek 'seni keseceğim, öldüreceğim' gibi sözler söyledi. Buna telefonumun hoparlörü açık olması sebebiyle arkadaşlarım da tanık oldu. Ben Uzlaşma'ın ailesini tanımam fakat beni arayarak küfretmesinin sebebi kız kardeşini sosyal medyadan eklememmiş. Ancak o kadar bir şey yok. Uzlaşma beni Değirmendere'ye çağırdı. Arkadaşlarım telefon konuşmamıza tanık oldukları için bir durum çıkmaması sebebiyle benimle geldiler. Toplam 8 birey gittik. Kendisiyle buluştuğumda kolumdan tutarak beni çekiştirdi. Yanlış anlaşılma olduğunu söyledim oysa dinlemedi, hepimize küfürler etti. Bu sırada Halil Kuru, 'yapma, yanlış yapıyorsun' dedi. sonradan Barış bıçak çıkararak sağa sola savurdu ve Halil'in sol alt koltuk altını bıçakladı. Bilal'i de bıçakladı. Uzlaştırma, Uğur'a dürüst da hareket edince Uğur silahını çıkarıp havaya ateş etti. O sırada da zaten Barış durum yerinden markete doğru kaçtı" dedi.

"Olayları hatırlamıyorum"

Savunmasında olayları hatırlamadığını söyleyen Uzlaşma T. ise, "Algı bana bayıltıcı su göndermiş. Ben evimin önündeyken 8 birey arabayla evimin önüne gelerek bana saldırdılar. Sonrasında böyle olaylar oldu, anlamadım ne olduğunu. Daha önce psikolojik tedavi gördüm" diye konuştu.

Rapor istemi

Duruşma heyeti, sanığın daha önce çare gördüğü hastaneden rapor alınmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Fehime Kartal
 

Arkadaşı, kız kardeşini sosyal medyadan takip edince cinayet işledi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum