Arazi dolandırıcıları suçüstü yakalandı

Arazi dolandırıcıları suçüstü yakalandı, Gündem Haberleri.

Arazi dolandırıcıları suçüstü yakalandı
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 21:11
Arazi dolandırıcıları suçüstü yakalandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İzmir'in Çiğli ilçesinde, E.K, A.Y. ve M.A. adlı şüpheliler, reel sahipleri yurt açık havada olan ve biri 13 milyon TL diğeri ise 10 milyon TL değerindeki iki farklı araziyi sahte kimlik çıkararak 1-2 milyon lira gibi çok ucuz fiyatlara satışa çıkardı. Kendilerini gurbetçi arsa sahipleri gibi tanıtıp ucuz fiyatlara arsaları satmak isteyen dolandırıcılar, Çiğli Tapu Müdürlüğü ekiplerinin dikkatini çekince koşul polise bildirildi.

İki öbür gün yakalandılar

İlk olayda belli başlı sahibi Almanya'da yaşayan bir vatandaşa ait Harmandalı Mahallesi'nde bulunan 13 milyon TL değerindeki bir araziyi 1 milyon 500 bin TL'ye dublör sahte kimlikle satmak isteyen E.K., satış esnasında polis ekipleri göre suçüstü yakalandı. Geçtiğimiz Salı günü gerçekleşen olayda da A.Y. ve M.A. adlı şüpheliler yine polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Şüphelilerden E.K.'nın satış yaptığı esnada yakalanma anı, Tapu Müdürlüğünün güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Us almaz dolandırıcılık oyunu başarılı olamadı

Her iki olayda da hakiki mal sahiplerinin yurt dışında oldukları ve bu arazileri satmaya kalkan şahısların sahte kimlikle e-devlet şifresi alıp internet üzerinden tapu işlemi başlattıkları öğrenildi. Araziyi satacakları kişilerle birlikte Çiğli Tapu Müdürlüğü'ne gittiklerinde ise belgelere imza atarak uygulama işlemi yaptıkları aşamada görevli memurların kimlik ve imza kontrolleri esnasında sahtekarlık olayının ortaya çıktığı öğrenildi. Tapu Müdürlüğü ekiplerinin büyük bir uyarı ve titizlikle imza uyumluluğu eşleşmesi ve kimlik belgelerini ayrıntılı incelemesiyle mavi kartın sahte olduğu saptandı.

Tutuklandılar

Polis ekipleri göre yakalanan şüpheliler, emniyetteki işlemlerin gerisinde çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ali İhsan Çiftçi

Arazi dolandırıcıları suçüstü yakalandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Arazi dolandırıcıları suçüstü yakalandı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum