Araç satma bahanesi ile vatandaşları dolandıran şahıs yakalandı

Araç satma bahanesi ile vatandaşları dolandıran şahıs yakalandı, Gündem Haberleri.

Araç satma bahanesi ile vatandaşları dolandıran şahıs yakalandı
Editör: 15Haber
19 Haziran 2022 - 15:40
Araç satma bahanesi ile vatandaşları dolandıran şahıs yakalandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Edinilen bilgilere tarafından 26.05.2022- 28.05.2022 günlerinde Bayrampaşa Orta Mahallede yer alan bir meslek merkezinde bulunan 2 şahsın araç satma bahanesiyle üçkâğıt yaptığı bilgisi edinilmesi üzerine polis ekipleri harekete geçti. Yapılan incelemelerde kişilerin Küçükçekmece'de vasıta kiraladıkları, vasıta satış sitelerine araç bedeli olarak 310 bin TL üzerinden bildiri verip alıcı bulduktan sonra, müşterilere kendilerini “Tarık” ve “Yüksel” isminde tanıttığı tespit edildi. Şüpheli şahıslar aracı alacak şahıs ile birlikte notere gidip, satış gerçekleşmeden vasıta ücretini alıp “aracın yerine koyma anahtarı evde kaldı alıp geleyim” bahanesi ile aracı bırakıp noterden ayrıldıkları anlaşıldı.

Polis ekipleri, kişilerin yakalanması için meslek merkezinin çevresinde bulunan emniyet kamera görüntülerini detaylı şekilde incelemeye başladı. Olayı M.C isimli kişi gerçekleştirdiği ve aynı suçlardan 17 adet kaydının olduğu tespit edildi. Kararsız Şişli Merkez Mahallesinde bugün yakalandı. Konu ile ilgili yakalanan ve hakkında “Üçkâğıt” suçundan operasyon yapılan kişi bugün adli makamlara sevk edildi.

Araç satma bahanesi ile vatandaşları dolandıran şahıs yakalandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Araç satma bahanesi ile vatandaşları dolandıran şahıs yakalandı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum