Antalya'yı sel vurdu: Dere taştı, mahsur kalanlar kurtarıldı

Antalya'yı sel vurdu: Dere taştı, mahsur kalanlar kurtarıldı, Manavgat ’ta dün akşam başlayan şiddetli yağmur ve lodosun etkisiyle Kızılot Mahallesi ’ndeki Karpuzçayı Deresi taştı. Tarım arazileri suyla dolarken, çay yakınındaki 171 villa tipi konutun olduğu sitenin antre ka.

Antalya'yı sel vurdu: Dere taştı, mahsur kalanlar kurtarıldı
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 15:45
Antalya'yı sel vurdu: Dere taştı, mahsur kalanlar kurtarıldı,

Manavgat ’ta dün akşam başlayan şiddetli yağmur ve lodosun etkisiyle Kızılot Mahallesi ’ndeki Karpuzçayı Deresi taştı.

Tarım arazileri suyla dolarken, çay yakınındaki 171 villa tipi konutun olduğu sitenin antre katlarını ise su bastı.

Site sakinleri, ihbarla gelen jandarma, Manavgat Belediyesi Fen İşleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, AFAD ve İHH arama kurtarma ekipleri göre meslek makinesi ve şişme botlarla terhis edildi.

Sitede idari görevli Çetin Şendoğdu, kış nedeniyle 50 civarı hanede takriben 150 kişinin kaldığını söyledi.

Mahsur kalanların ekipler kadar çıkarıldığını aktaran Şendoğdu, 50-60 kişinin de evinde kalmayı seçim ettiğini söyledi.

‘UZUN SÜRE ELEKTRİK OLMAYACAK ’

Sitede tahlil yapan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, lodos nedeniyle ırmak ve derelerin suyu denize boşaltamadığı için taşkın yaşandığını belirtti.

Sözen “Tüm ekipler siteye geldi. Lodosun durmasıyla su ağır ağır boşalıyor. Bizler de makinelerle tahliyeleri sağlıyoruz, vatandaşları çıkarıyoruz. Görünen o ancak uzun süre elektrik olmayacak. İnsanların ısınmaları noktasında tüplü sobalar, ışıldaklar tedarik ediyoruz. Yeniden elektriklerin olmamasından dolayı insanların gıdalarında eksik kalmamaları noktasında sıcak yemek talimatı verdik” diye konuştu.

Side Mahallesi Cennetler mevkisinde yağışın etkili olduğunu dile getiren Başkan Sözen, Manavgat Irmağı ’nda acilen taşma tehlikesi bulunmadığını söyledi.

‘HENA ’ BÖYLE KURTARILDI

Tahliyeler esnasında evde kalan ‘Hena ’ isimli köpek de İHH arama kurtarma ekipleri tarafından botla kurtarıldı. (DHA)

Antalya'yı sel vurdu: Dere taştı, mahsur kalanlar kurtarıldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum