Antalya-Konya karayolunda kar yağışı sebebiyle tırların geçişine izin verilmiyor

Antalya-Konya karayolunda kar yağışı sebebiyle tırların geçişine izin verilmiyor, Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki-Seydişehir karayolu üzerinde bulunan bin 825 metre rakımlı Alacabel mevkiinde kar yağışı başladı.

Antalya-Konya karayolunda kar yağışı sebebiyle tırların geçişine izin verilmiyor
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 08:41
Antalya-Konya karayolunda kar yağışı sebebiyle tırların geçişine izin verilmiyor,

Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki-Seydişehir karayolu üzerinde bulunan bin 825 metre rakımlı Alacabel mevkiinde kar yağışı başladı. Tedbir amaçlı olarak tırların geçişine izin verilmeyen bölgede kar kalınlığı 40 santimetreye kadar ulaşırken ekipler yolda biriken karı temizleme çalışması başlattı.

Saat 21.00 sıralarında başlayan ve halen devamlı yağış sebebiyle Karayolları Akseki ve Alacabel ekipleri de harekete geçti. Ekipler trafik akışında aksaklık yaşanmaması için yolda biriken karları temizliyor. Bin 825 metre rakımlı Alacabel'de kar kalınlığının yer yer 40 santimetreye ulaştığı bildirilirken, Karayolları Akseki ve Alacabel ekibi fazla sayıda meslek makinesi ile kar kürüme ve tuzlama çalışması yaparak yolun trafiğe açık tutulmasını sağlıyor.

Alacabel'de kar yağışının etkili olması nedeni ile de uzun araçların geçişine müsade verilmediği bildirilirken, araçların dinlenme tesislerine yönlendirildiği bildirildi. Akseki Alan Trafik ve Karayolları ekipleri yolu kullanacak olan sürücülerin zincirlerini yanlarında bulundurmalarını istedi.

Ayşe Çatlı
 

Antalya-Konya karayolunda kar yağışı sebebiyle tırların geçişine izin verilmiyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum